Зубрів, які гинули від голоду, прилаштують в Галицький національний парк

Фото з худими зубрами, що світять ребрами, виклала у Facebook користувачка Христина Ткач.

“Побачила зубрів. Трьох. Самець, самиця і малюк, якому 1 травня був рік. Від місцевого жителя дізналась, що їх там було 11, зараз – троє. Де поділись решта вісім – можете здогадатися. Роблячи висновок по фото – цих трьох чекає та сама доля”, – написала жінка.

До вирішення ситуації вже долучилися народні депутати й співголова МФО “Гуманна країна”. Від ГО “ЮАенімалс” також направлено офіційний лист у правоохоронні органи.

На ситуацію відреагували й у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів. Там відзначили, що тварини в лісництво передані через ТОВ “Вектор-Поділля” у 2013 році, про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила народна депутатка Юлія Овчинникова.

У 2014 році екоінспекція під час перевірки зафіксувала наявність цих тварин на території. Однак тварини не були взяті на баланс цього лісництва, пишуть Версії з посиланням на Фіртку.

У 2016 році після закінчення дії договору ТОВ звернулося до лісництва, з метою забрати тварин, але як результат, більшість тварин зникло і на балансі у лісництва їх немає.

“Далі були суди, результатами яких стала перемога лісництва. Але є дуже важливий момент, що суд зобов’язав лісництво взяти цих тварин (які залишилися живі) на баланс. 2020 рік, тварини досі не на балансі й дійсно на межі виживання. Є питання, хто несе за це відповідальність, де інші тварини, в тому числі червонокнижні зубри, і хто довів тварин до такого стану?”, – йдеться в дописі.

Також нардепка додала, що 6 жовтня зранку з 10:30 год в лісництво з перевіркою приїхала Держекоінспекція з поліцією та зоологом. Комісія зафіксувала тварин і вже сьогодні їх передадуть до НПП “Галицький”.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Як повідомлялося раніше, у селі Мислівка, що на Франківщині, зубри гинуть від голоду. За словами очевидців, ніякого догодовування тварини не отримують.