Змушував дівчаток роздягатися і ґвалтував у приміщенні храму: у сусідній області судитимуть псевдопастора

Змушував дівчаток роздягатися і ґвалтував у приміщенні храму: у сусідній області судитимуть псевдопастора

На Львівщині до суду скерували обвинувальний акт щодо 47-річного львів’янина — екскерівника одного з не зареєстрованих офіційно молодіжно-християнських товариств — за розбещення та зґвалтування неповнолітніх дівчат.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на прокуратуру Львівської області​​​​​​. 

Наразі проти чоловіка відкрито 11 кримінальних справ. Вони налічують 147 епізодів за фактом статевих злочинів проти дівчаток 11-14 років, яких він нібито ґвалтував від 2005 року.

Зазначається, що йдеться про підозрюваного, який очолював офіційно незареєстроване Молодіжно-християнське товариство “Діти Христа”. Організація нібито займалась організацією християнських дитячих таборів, проведенням лекцій для дітей на релігійну тематику, відвідувало з подарунками та виступами інтернати та дитячі будинки.

Слідчі встановили, що Роман М** упродовж 2003-2018 р. працював координатором зовнішніх зв’язків у навчально-виховному комплексі “Школа-гімназія святої Софії”, від керівництва якого отримав дозвіл на проведення зборів свого руху “Діти Христа”. 

“У ПЕРІОД ВІД 2005 ДО 2007 РОКИ, ТОЧНОЇ ДАТИ ТА ЧАСУ ДОСУДОВИМ РОЗСЛІДУВАННЯМ НЕ ВСТАНОВЛЕНО, ПЕРЕБУВАЮЧИ РАЗОМ З ДІТЬМИ У ПРИМІЩЕННІ, ЩО НАЛЕЖИТЬ ДО ХРАМУ СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА У М. ЛЬВОВІ НА ВУЛ. ВИННИЧЕНКА, 22, ПІД ЧАС ЗАНЯТЬ У МОЛОДІЖНОМУ ХРИСТИЯНСЬКОМУ ТОВАРИСТВІ”, – ЙДЕТЬСЯ В УХВАЛІ СУДУ. 

Згідно з матеріалами справи, мовляв чоловік “доторкався пальцями до статевих органів малолітніх дівчат”, а також “оголював свій статевий орган і торкався ним до оголених частин тіла малолітніх”. Також слідчі вважають, що підозрюваний також ґвалтував дівчаток. 

Усе відбувалося в окремому складському приміщенні на території храму, куди він приводив дітей і змушував їх роздягатися. Дівчаткам він говорив, що це нібито покарання за їхню погану поведінку або як відшкодування за витрати на них. Виявилося, що серед потерпілих були діти і з повних сімей, і діти-сироти чи позбавлені батьківської опіки.

Під час слідчих дій правоохоронці виявили й вилучили у чоловіка цифрові носії інформації з фото та відео та інші докази, зміст яких, на думку слідства, нібито вказує, що він здійснював дії сексуального характеру щодо неповнолітніх.

Обвинувальний акт щодо 47-річного чоловіка скерували до суду. У разі доведення провини йому загрожує до 15 років позбавлення волі.​

Водночас, редакція “Громадського” поспілкувалася із адвокаткою підозрюваного, яка заявила, що справа не є однозначною і терміни давності інкримінованих злочинів минули. Крім того, з її слів, сам Роман М** провини не визнає і наразі має серйозні психічні розлади, мовляв навіть під час досудового розслідування неодноразово намагався скоїти самогубство. 

“ОСУДНІСТЬ ВСТАНОВЛЕНА СТАНОМ НА ЖОВТЕНЬ МИНУЛОГО РОКУ. АЛЕ НАРАЗІ В НЬОГО ДУЖЕ СЕРЙОЗНІ РОЗЛАДИ, І ВІН НЕ ТЕ ЩО ПОТРЕБУЄ, А ВИМАГАЄ ЛІКУВАННЯ, НЕГАЙНОГО ВТРУЧАННЯ ПСИХІАТРА. ВІН СТАВ ОВОЧЕМ. І ПРО ЦЕ ВІДОМО ПРАВООХОРОННИМ ОРГАНАМ”, – СКАЗАЛА АДВОКАТКА ГАННА ХУДОБА.

На офіційних сторінках прокуратури наразі відповідної інформації про перебіг справи немає, втім від 24 вересня 2020 року є повідомлення про вручення підозри зловмиснику, який причетний до розбещення та зґвалтування дітей. Із контексту стає зрозуміло, що йдеться про вище згаданого чоловіка.

На Львівщині до суду скерували обвинувальний акт щодо 47-річного львів’янина — екскерівника одного з не зареєстрованих офіційно молодіжно-християнських товариств — за розбещення та зґвалтування неповнолітніх дівчат. Про це повідомляє Громадське з посиланням на прокуратуру Львівської області​​​​​​.  Наразі проти чоловіка відкрито 11 кримінальних справ. Вони налічують 147 епізодів за фактом статевих злочинів проти дівчаток 11-14 років, яких він нібито […]