Зберегти надбання предків: у високогірному Верхньому Ясенові мешканці організували унікальний Музей села (фото, відео)

Керівник музею розповідає, що вже давно у себе вдома збирав рідкісні у наш час автентичні гуцульські речі. Потім виникла ідея – створити Музей села.

«Мені дали порожнє приміщення і з того часу я почав щось тут робити. Сільська рада не передбачає тут зарплати, тому працюю абсолютно на громадських засадах. Мені сказали: «Іван Дмитрович, маєте бажання цим зайнятися?» – Ну, для села, я по перше то люблю, бо маю таке вдома, бачили люди, що я то збираю. Тому погодився. Я працюю тут, тому, що мені це подобається», – розповів власник Музею Іван Мельничук.

Все у Музеї пов’язане з історією Гуцульщини. Тут і побутові речі предків горян і повсякденний одяг, котрий навіть зараз місцеві одягають на свята до церкви. Найціннішим експонатом Музею керівник називає церковні книги, які датуються 17-18 століттям, пишуть Версії.

«Криворівня має сім церковних книг, вони зберігаються в церкві. Нам недавно передали ці дві, які вважалися загубленими. Найцінніше, що тут є це церковні книги 17-18 століття. В них описували важливі дати життя людини: народження, хрестини, весілля та смерті. Не менш цікава гуцульська убиря, зокрема, сардак. Усі знають, що гуцули збираються у сардак, раніше ходили на Великдень до церкви у сардаках, сьогодні у колядники ходять у сардаках», – продовжує далі екскурсовод. А також демонструє елементи побутових речей та посуд. Цікавою є бербениця – це така дерев’яна діжечка для зберігання продуктів.

«У бербеницях люди зберігали молоко, сир. У рахівках – бринзу, масло. Їх герметично закривали так, що можна було з горба пускати вниз. Тепер на Великдень паску святять в корзинках, а раніше – у пасківцях (це така дерев’яна діжечка) туди клали яєчка, ковбасу, закривали, брали у бесаги і йшли до церкви», – мовить Іван Мельничук.

 

 

The post Зберегти надбання предків: у високогірному Верхньому Ясенові мешканці організували унікальний Музей села (фото, відео) appeared first on Версії | новини та розслідування.

У мальовничому гірському Верхньому Ясенові прості люди організували Музей села. Тут збережені раритетні експонати стародавньої Гуцульщини.

The post Зберегти надбання предків: у високогірному Верхньому Ясенові мешканці організували унікальний Музей села (фото, відео) appeared first on Версії | новини та розслідування.