Зарядка смартфону до 100% небезпечна. Чи так це насправді?

Ви напевно помічали, що всі сучасні смартфони дуже повільно заряджаються після 80%. Чому виробники так зробили і який в цьому таємний сенс? На форумах і в коментарях часто озвучується думка, що заряджати смартфони і ноутбуки до 100% і користуватися швидкою зарядкою зовсім протипоказано. Чи дійсно повна і швидка зарядка зло і як відстрочити старіння акумулятора?

Почнемо з того, що будь-яка зарядка в принципі знижує ресурс акумулятора і з кожним новим циклом батарея поступово втрачає свою первісну ємність (фізичний процес, що протікає в акумуляторах називається інтеркаляцією).

Багато хто задається питанням, чому перша половина зарядки проходить помітно швидше ніж друга, а після 90% заповнення ємності батареї і зовсім практично зупиняється. Справа в тому, що сучасні літій-полімерні акумулятори порівняно легко переносять нагрівання при малому ступені заряду, але в міру його збільшення негативний вплив нагріву збільшується, тому контролер заряду обмежує надходження потужність зарядки.

З цієї ж причини не рекомендується заряджати акумулятори при активній роботі, так як процесори відчутно гріються під навантаженням, а з огляду на щільну компоновку елементів в смартфонах і ноутбуках, додаткове тепло передається і акумуляторам.

Саме нагрів, більшою мірою, впливає на ступінь зносу акумуляторів, хоча якісним показником прийнято вважати кількість циклів зарядки / розрядки. Просто цей показник завжди можна перевірити, на відміну від умов експлуатації пристрою.

До речі, деякі виробники ноутбуків, бажаючи продовжити термін життя батареї програмно обмежують заряд до 79% або 80%. Однак прямої заборони повної зарядки не існує і ви можете самостійно відключити цю «зелену» опцію, покопавшись в налаштуваннях.

ТОП 3 найпоширеніших міфів про зарядку смартфонів і ноутбуків

Взагалі, навколо зарядки наплодили безліч міфів. Існує думка, що не даючи акумулятора повністю зарядитися, можна обдурити систему і цикли перезарядки враховуватися не будуть, а отже і ресурс батареї збільшиться. І так і ні…

Зарядка від 20 до 80% дійсно знижує навантаження на батарею, але в цьому випадку ви частіше заряджаєте свій смартфон або ноутбук і це точно ніяк не впливає на число повних циклів перезарядки. Не важливо яким чином ви наберете 100% ємності батареї – за один раз або при частковій зарядці в декілька заходів. В сумі це буде вважатися одним повним циклом. Так, батарея середньостатистичного смартфона розрахована приблизно на 500 циклів, після чого її місткість починає помітно знижуватися.

Сучасні операційні системи здатні підлаштовуватися навіть під ваш режим дня і добирати відсотки заряду безпосередньо перед тим, як ви прокинетеся.

Є і ще один поширений міф, що потрібно виймати батарею з ноутбука при роботі від мережі . Ви теж так робите?

Інший міф дійшов до нас з темних часів NiMH і NiCd акумуляторів, які мали «ефект пам’яті», які могли втрачати ємність при неповній зарядці. Сучасні літій-полімерні батареї бояться швидше повного розряду, так як для роботи контролера заряду теж необхідне живлення.

Тому залишати пристрій з рівнем заряду акумулятора «нижче нуля», особливо на холоді, буде не найкращою ідеєю, так як при включенні зарядний пристрій може бути просто проігноровано і доведеться «прокачувати» батарею вже в сервісі.

Запис Зарядка смартфону до 100% небезпечна. Чи так це насправді? спершу з’явиться на iTechua – Новини смартфонів, гаджетів і різних девайсів.

Ви напевно помічали, що всі сучасні смартфони дуже повільно заряджаються після 80%. Чому виробники так зробили і який в цьому таємний сенс? На форумах і в коментарях часто озвучується думка, що заряджати смартфони і ноутбуки до 100% і користуватися швидкою зарядкою зовсім протипоказано. Чи дійсно повна і швидка зарядка зло і як відстрочити старіння акумулятора? […]

Запис Зарядка смартфону до 100% небезпечна. Чи так це насправді? спершу з’явиться на iTechua – Новини смартфонів, гаджетів і різних девайсів.