Зарплати, податки, тарифи: що очікує прикарпатців у 2021 році

Ще наприкінці 2020 року анонсували багато змін у законодавчому полі, які набудуть чинності цьогоріч.

Що зміниться для пересічних прикарпатців з набуттям чинності окремих законів, а також які основні зміни відбудуться в оподаткуванні, комунальних тарифах та у карнтинних номах, WestNews пропонує у тезовому варіанті.

 • Локдаун або жорсткий каранти з 8 по 24 січня ніхто поки не збирається скасовувати. Навіть попри зменшення кількості випадків захворювання. У Міністерстві охорони здоров’я України необхідність введення жорстких карантинних заходів мотивують необхідністю розвантажити систему медичних закладів.
 • 16 січня набуває чинності мовний закон. Згідно із його нормами уся сфера обслуговування має заговорити державною мовою.
 • З 1 січня легально починає працювати гральний бізнес. В Кабміні сподіваються отримати від гральних закладів чималі додаткові надходження до Держбюджету.
 • З 1 липня скасовується дія мораторію на продаж землі. Тож відтепер величезні земельні ділянки стануть предметом купівлі-продажу.
 • ФОПам скасовують Книгу обліку доходів і витрат. Державна податкова служба анонсувала цей захід як істотне полегшення для підприємців та дрібного бізнесу.
 • Проте з 1 січня 2021 року збільшуються податки для підприємців. Зокрема, зростає один з основних податків – ЄСВ. Його щомісячний розмір відтепер складатиме – 1320 грн.
 • З 1 січня мінімальну заробітну плату підвищують до 6 тис. грн, а з 1 грудня – до 6,5 тис. грн. Дуже очікуване багатьма нововведення. Проте для роботодавців – це знову ж таки збільшення ставок оподаткування. Прожитковий мінімум з 1 липня 2021 складе 2294 грн, а з 1 грудня – 2393 грн.
 • З 1 січня 2021 в Україні зросте вартість доставки газу майже в два рази. Ціну на доставку газу у попередньому розмірі і так не могли притомно обґрунтувати. Тож її серйозне збільшення викличе чималий резонанс.
 • Ціна на газ зросте на 14%. Платитимемо іще більше. Аналізувати якісь цінові категорії тут просто не випадає. Додамо, що обіцяне посадовцями подешевшання газу стало черговою мильною бульбашкою.
 • Ціни на електроенергію зростуть на 20-30%. Перший стрибок всі відчують вже наприкінці січня, коли отримають платівки за новим тарифом, що запроваджений з 1 січня цього року. Нагадаємо, пільговий тариф на перші 100 кіловат спожитої електроенергії скасували.
 • Зарплати медиків виростуть на 30%, а зарплати вчителів зростуть на 20%. Дуже очікуване підвищення. Проте, фінансова ситуація в державі є досить нестабільною. Тому, хочеться вірити, що зарплати лікарів та вчителів таки підвищать, а не так як цього року.
 • І «вишенька на торті» – мобільні оператори підвищують вартість пакетів послуг для ряду тарифних планів. Якщо уважно почитати повідомлення від операторів, то виявиться, що їх послуги додали в ціні на 15-22%.

Публікація Зарплати, податки, тарифи: що очікує прикарпатців у 2021 році запозичена із ресурсу WestNews.

Ще наприкінці 2020 року анонсували багато змін у законодавчому полі, які набудуть чинності цьогоріч. Що зміниться для пересічних прикарпатців з набуттям чинності окремих законів, а також які основні зміни відбудуться в оподаткуванні, комунальних тарифах та у карнтинних номах, WestNews пропонує у тезовому варіанті. Локдаун або жорсткий каранти з 8 по 24 січня ніхто поки не збирається скасовувати. Навіть попри зменшення кількості випадків захворювання. У Міністерстві охорони здоров’я України необхідність введення жорстких карантинних заходів мотивують необхідністю розвантажити систему медичних закладів. 16 січня набуває чинності мовний закон. Згідно із його нормами уся сфера обслуговування має заговорити державною мовою. З 1 січня легально починає працювати гральний бізнес. В Кабміні сподіваються отримати від гральних закладів чималі додаткові надходження до Держбюджету. З 1 липня скасовується […]

Публікація Зарплати, податки, тарифи: що очікує прикарпатців у 2021 році запозичена із ресурсу WestNews.