Захист культурних інституцій: прикарпатські митці звернулись до президента з відкритим листом

Українські культурні діячі, громадські організації та інституції звернулись до президента Володимира Зеленського з відкритим листом на захист культурних інституцій.

Серед них – правозахисник Мирослав Маринович, письменники Андрій Курков, Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Ірена Карпа, Оксана Забужко, режисер Олег Сенцов, акторка Ірма Вітовська, пише WestNews з посиланням на 24 канал.

У листі до Зеленського вони висловили стурбованість долею українських культурних інституцій нового покоління, що постали або вийшли на новий рівень завдяки Революції Гідності.

Ці інституції є успішними провідниками державної культурної політики навіть у надскладні часи війни й пандемії, зазначили автори звернення.

Вони вимагають негайної реакції очільників держави та солідарного захисту і контролю з боку всіх, кому не байдужа Україна, включно з міжнародною спільнотою.

Основні тези звернення:

“Ми обурені згортанням підтримки та наступом на деякі з культурних інституцій у вигляді прямого й непрямого тиску, обмеження фінансування, повернення практики ручного управління і “телефонного права”, залякування перевірками та перспективами рейдерського захоплення”.

“Ми обурені перетворенням конкурсів на заміщення посад керівників на імітацію прямих, чесних і відкритих виборів, де мав би перемогти найдостойніший, а “перемагає” попередньо узгоджений”.

“Ми знаємо, що може трапитися далі, а це – нехтування європейськими цінностями, саботаж реформ, замикання України в “пострадянському” просторі”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Милі панди та різноманітні сови: як у Франківську художниця розмальовує каміння. ВІДЕО

Публікація Захист культурних інституцій: прикарпатські митці звернулись до президента з відкритим листом запозичена із ресурсу WestNews.

Українські культурні діячі, громадські організації та інституції звернулись до президента Володимира Зеленського з відкритим листом на захист культурних інституцій. Серед них – правозахисник Мирослав Маринович, письменники Андрій Курков, Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Ірена Карпа, Оксана Забужко, режисер Олег Сенцов, акторка Ірма Вітовська, пише WestNews з посиланням на 24 канал. У листі до Зеленського вони висловили стурбованість долею українських культурних інституцій нового покоління, що постали або вийшли на новий рівень завдяки Революції Гідності. Ці інституції є успішними провідниками державної культурної політики навіть у надскладні часи війни й пандемії, зазначили автори звернення. Вони вимагають негайної реакції очільників держави та солідарного захисту і контролю з боку всіх, кому не байдужа Україна, включно з міжнародною спільнотою. Основні тези звернення: “Ми обурені згортанням […]

Публікація Захист культурних інституцій: прикарпатські митці звернулись до президента з відкритим листом запозичена із ресурсу WestNews.