Янукович подав новий позов у суд: хоче повернути статус президента

Rолишній президент України, який втік до Росії, Віктор Янукович подав до Окружного адмінсуду Києва ще один позов проти Верховної Ради.

Він вимагає визнати відсутність у ВР повноважень позбавляти звання президента у спосіб інший, окрім імпічменту. Про це повідомила представниця Верховної Ради в Конституційному суді Ольга Совгиря.

За її словами, ОАСК вже відкрив провадження у цій справі і призначив її розгляду у спрощеному порядку – без виклику сторін та проведення судового засідання.

“Тобто рішення суду за цим позовом може бути ухвалено практично у будь-який момент””, – каже представниця ВРУ.

Верховна Рада позбавила Януковича звання президента України шляхом ухвалення 4 лютого 2015 року відповідного закону.

Конституційність цього закону оскаржувалась до Конституційного суду, проте КСУ в грудні 2019 року закрив провадження за цим поданням, зазначивши, що цей спір не є правовим, носить політичний характер, а тому не підсудний суду.

Раніше ОАСК вже відкрив провадження за позовом Януковича до Верховної Ради у спорі щодо визнання факту його самоусунення від здійснення конституційних повноважень президента України.

Читайте також: Суд скасував санкції Євросоюзу проти Януковича

The post Янукович подав новий позов у суд: хоче повернути статус президента appeared first on Галицький Кореспондент.

Rолишній президент України, який втік до Росії, Віктор Янукович подав до Окружного адмінсуду Києва ще один позов проти Верховної Ради. Він вимагає визнати відсутність у ВР повноважень позбавляти звання президента у спосіб інший, окрім імпічменту. Про це повідомила представниця Верховної Ради в Конституційному суді Ольга Совгиря. За її словами, ОАСК вже відкрив провадження у цій

The post Янукович подав новий позов у суд: хоче повернути статус президента appeared first on Галицький Кореспондент.

Дополнительно: