Якби ми були у Верховній Раді, то Бужанський би поїхав зі східців, – Руслан Марцінків (відео)

Дорогою очільник Івано-Франківська записав відеозвернення до франківців в якому заявив, що якби партія Свобода була у Верховній Раді – то трибуна сьогодні була з заблокованою. Згадав він і про нардепа Бужанського, який вніс скандальний законопроект щодо мови, пишуть Версії.

Нардеп від

“Сьогодні ми їдемо на захід щодо захисту української мови, де збираються міські голови і наш народний депутат Оксана Савчук. На жаль, Слуги народу все одно ставлять сьогодні на голосування Закон “Про мову”, зокрема, про повернення російської мови в українські школи. Мусимо захищати. Вчора був важливий день в регіонах, сьогодні – в Києві. Дуже важливо, щоб сьогодні був тиск громади, щоб цей законопреокт не пройшов. Знаю, що не всі депутати навіть від Слуг народу хочуть голосувати за даний законопроект. Але буде намагання зібрати сьогодні голоси, щоб проголосувати. Ми – свободівці, зокрема, і мери розуміємо, що сьогодні дуже важливий день. Хочу сказати, що якщо б ми були у Верховній Раді – то очевидно, що сьогодні була б заблокована трибуна, й очевидно, що цей Бужанський би зі східців поїхав по-трохи з Верховної Ради. Сподіваємося, що є ще в Раді патріотичні депутати, крім нашої Оксани Савчук, які здатні сьогодні відстояти українську мову”, – підкреслив Руслан Марцінків.

Нагадаємо, вчора, 16 липня, сотні франківців зібралися під стінами Івано-Франківської облдержадміністрації на захист української мови.

Мова йде про розгляд скандального законопроєкту “Слуги народу” Максима Бужанського № 2362 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти”. Документ полягає у скасуванні частини закону про мови, яка вимагає перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року.

Відео звернення за цим посиланням.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків поїхав в Київ до Верховної Ради України на мітинг щодо підтримки української мови.