Як впоратися із негативними симптомами клімаксу?

Ранній клімакс: чи можливе відтермінування - Гінекологія - TCH.ua

Але: клімакс – це не трагічний кінець і невблаганна старість. До старості ще дуже далеко. Просто це нова фаза життя, яка може і повинна бути цілком сприятливою.

Клімактеричний період являє собою перехідну фазу між згасанням здатності до дітородіння і початком старості, охоплює приблизно 10-15-річний відрізок життя жінки і складається з трьох фаз:

 1. Менопауза (припинення менструацій) настає в середньому в 50-51 рік.
 2. Роки, що передують менопаузі (4-5 років), називають пременопаузою.
 3. Решта період життя до старості – пост менопауза.

Пременопауза передує менопаузі соматичними та психологічними змінами, зумовленими згасанням функції яєчників. Пременопауза зазвичай починається після 45 років. Спочатку її прояви незначні. Як сама жінка, так і її лікар зазвичай або не надають їм значення, або пов’язують їх з психічним перенапруженням. Найбільш характерний прояв пременопаузи – це порушення менструального циклу. Протягом 4 років, що передують менопаузі, цей симптом відзначається у 90% жінок.

Менопауза – це частина природного процесу старіння, власне, це припинення менструацій у результаті згасання функції яєчників. Середній вік настання менопаузи – 51 рік. Він визначається спадковими факторами і не залежить від особливостей харчування і національності. Менопауза настає раніше у курців і жінок, які не народжували.

Клімакс у жінки: симптоми, лікування

Найбільш ранні прояви клімаксу – так звані “приливи жару” і пітливість, як правило, починаються безпосередньо після настання менопаузи і в переважній більшості випадків тривають не більше 1-1,5 років.

Постменопауза слідує за менопаузою і триває в середньому третину життя жінки. Для яєчників це період відносного спокою. https://liza.ua/beauty/health-life/klimadinon-%E2%93%A1-i-zhiznennyj-opyt-otzyvy-o-preparate/

Ознаки клімаксу

Клімакс або менопауза починається у жінок, коли зменшується вироблення статевих гормонів естрогену і їх вміст в організмі опускається нижче нормального рівня. Отже, які ж типові ознаки клімаксу?

 1. Порушення менструального циклу – перша і головна ознака початку менопаузи. Якщо цикл у жінки зрілого віку не відновлюється протягом тривалого часу, це говорить саме про клімакс. Місячні стають все менш і менш регулярними, а часовий проміжок між двома менструаціями збільшується або, навпаки, зменшується.
 2. Припливи – раптове відчуття надзвичайної теплоти, яке охоплює тіло, навіть коли температура навколишнього середовища залишається низькою. Припливи зазвичай відбуваються вночі і, як наслідок, викликають порушення сну. Шия і обличчя заливаються густим яскраво-червоним рум’янцем, а на грудях, ногах і руках з’являються червоні плями. Припливи можуть протікати в легкій або тяжкій формі, їх середня тривалість – від 30 секунд до 5 хвилин.
 3. Порушення функції піхви і жовчного міхура. Виникають проблеми з піхвою і жовчним міхуром. Це призводить до ослаблення сексуального бажання і збільшення ризику потрапляння інфекції в статеві органи або сечові шляхи.
 4. Ослаблення сексуального потягу.
 5. Втома і порушення сну. У період клімаксу жінки швидко втомлюються, а вночі не можуть добре виспатися. Також буває складно заснути після пробудження в середині ночі.
 6. Депресія і часті зміни настрою. Через різні симптоми багато жінок в період клімаксу страждають від депресії і пригніченості. Безсоння – винуватиця частих і непередбачуваних змін настрою, коли сама незначна дрібниця може вивести з себе.
 7. Фізичні зміни. Клімакс іноді супроводжується фізичними змінами тіла, наприклад, збільшення ваги, збільшенням обхвату талії, втратою м’язової маси і розтягуванням шкіри.
 8. Інші ознаки. Деякі жінки в цей період страждають від головних болів, а також жорсткості м’язів і суглобів.

Климакс: начинаем новую жизнь. Гинекология

Лікування клімактеричних припливів і інших ознак клімаксу

Для зменшення частоти і сили припливів лікарі рекомендують підкоригувати спосіб життя і не надто нервувати з приводу клімактеричних змін в організмі.

Зміна способу життя і звичок

Щоб зменшити частоту і інтенсивність приливів, лікарі рекомендують дещо змінити спосіб життя. Перш за все, потрібно визначити фактори, що впливають на частоту і силу припливів, і в міру можливості намагатися їх виключити. До таких факторів можна віднести споживання алкогольних напоїв, кави та напоїв, що містять кофеїн, перебування на сонці і т.п. Намагайтеся носити легкий і вільний одяг і виключити з раціону жирну їжу. Їжте більше свіжих фруктів і овочів. Стрес на роботі і вдома посилює силу припливів, тому жінкам клімактеричного віку рекомендують практикувати техніки релаксації, наприклад, йогу і медитацію, що допомагають ефективно зняти стрес.

Глибоке дихання

За даними деяких досліджень, глибоке черевне (діафрагмальне) дихання допомагає регулювати інтенсивність припливів. Лікарі рекомендують виконувати таку дихальну вправу: як мінімум двічі в день протягом п’ятнадцяти-двадцяти хвилин дихати з частотою шість-вісім вдихів-видихів на хвилину.

Фітнес

Регулярні заняття фітнесом (півгодинні тренування як мінімум п’ять разів на тиждень) допомагають ефективно контролювати частоту і інтенсивність приливів. Раціональні фізичні навантаження знижують вміст в крові деяких гормонів, що впливають на вироблення яєчниками естрогену і прогестерону.

Прийом вітаміну E

Деякі дослідження показують, що прийом вітаміну E сприяє зменшенню частоти та інтенсивності клімактеричних припливів. Проте, для визначення ефективності цього виду лікування і типу жінок, для яких це лікування найбільш підходить, необхідні подальші дослідження. Важливо пам’ятати, що нерозбірливе застосування вітаміну Е може завдати шкоди здоров’ю. Вітамін Е – жиророзчинний вітамін, тому з часом він накопичується в організмі, а надлишок вітаміну Е може зашкодити здоров’ю.

Підходячи до вікового рубежу між 40 і 50 роками, кожна жінка волею-неволею починає замислюватися про майбутню старість. Як правило, до цього періоду вона досягає сімейного благополуччя, визначених кар’єрних висот … Єдина ложка дьогтю – майбутній клімакс.