Як подолати алкоголізм

Алкоголізм: проблема суспільна чи особиста? | Ukrainske Slovo

Дехто вважає, що єдиний спосіб вирішити це – сила волі і з цією проблемою людина повинна справитися самостійно.

Але розлад вживання алкоголю насправді вважається хворобою мозку. Алкоголь викликає зміни у мозку людини, яка зловживає, і значно ускладнює процес відмови від чергової чарки спиртного.

 Хороша новина полягає в тому, що якою б серйозною проблема не здавалася,  завжди є можливість обрати те лікування, яке буде ефективним та допоможе алкоголіку зав’язати.  Одним із таких варіантів лікування є внутрішньовенне кодування від алкоголізму, яке застосовується при будь-яких стадіях захворювання.

Дослідження показують, що приблизно третина людей, які лікуються від алкогольних проблем, не мають більше симптомів через 1 рік. Інша частина значно зменшує своє вживання алкоголю та повідомляють про меншу кількість алкогольних проблем.

Зверніться за допомогою до медиків

Алкоголізм (не медичний термін) – це тип розладу вживання алкоголю. Легкі випадки – коли люди зловживають алкоголем, але від нього не залежать – також є проблемою, хоча і не настільки серйозною.

Лікар може визначити, що у вас є розлад вживання алкоголю, якщо ви:

  • відчуваєте, що треба пити
  • ви не можете контролювати, скільки ви п’єте
  • відчуваєте себе погано, коли не можете пити

Звернувшись до лікаря, розкажіть про ваші цілі – ви прагнете зменшити вживання спиртного чи повністю припинити пити?  Разом ви можете скласти план лікування. Також ваш лікар може направити вас до лікувального центру або до експертів, які займаються проблемами алкоголізму.

Варіанти лікування

Те, що найкраще підходить конкретній людині, залежить від ситуації та її цілей. Дуже часто комбінація методів лікування працює найкраще, і фахівці пропонують комплексні програми лікування. Деякі з них – це стаціонарні, де потрібно на деякий час залишатися у лікувальному центрі. Інші – амбулаторні програми, де залежний проживає вдома і ходить в центр на лікування.

Очищення організму

Для людей, які страждають сильним розладом вживання алкоголю, очищення організму – це ключовий крок. Мета полягає в тому, щоб кинути пити і дати своєму організму час вивести токсичний алкоголь зі своєї системи. Зазвичай це займає від кількох днів до тижня.

Найпоширеніші ознаки  сильної алкогольної залежності:

  • тремтіння;
  • галюцинації
  • судоми

Допомога від фахівців

При алкоголізмі строгий контроль над вживанням алкоголю  – лише частина відповіді. Залежній людині слід також  засвоїти нові звички, які треба використовувати в повсякденному житті. Психологи та фахівці із лікування алкоголізму зможуть навчити залежну людину:

  • змінити поведінку, яка змушує людину пити
  • справляйтеся зі стресом та іншими тригерами, які спонукають до вживання алкоголю
  • вибудувати потужну систему підтримки

Алкоголізм або як його називають лікарі – розлад вживання алкоголю – це стан коли людина не може контролювати, скільки вона п’є, має серйозні проблеми зі своїми емоціями, коли не п’є.