Відійшов у вічність почесний громадянин Долини і композитор Василь Стецик

Про це повідомляють на сторінці Долинської міської ради.

“Висловлюємо рідним наші співчуття, схиляємо голови перед заслугами і здобутками та пам’яттю одного з кращих синів Долини. Нехай продовжиться його мелодія в садах Небесної вічності”,- йдеться в повідомленні.

Довідка: 

Василь Стецик народився 31 січня 1942 р. в покутському с. Вовчківці, що за кілька кілометрів від Снятина. З юних літ заслуховувався стрілецькими та повстанськими піснями, а також весільними та святковими мелодіями.

Після закінчення навчання в Івано-Франківському педагогічному інституті ім. В. Стефаника, В. Стецик поповнив когорту творчих працівників Долинського РБК – це було в 1964 р. Тут він працював з такими талановитими людьми сцени, як Ю.Соловій, А. Зібаровська. Вони зуміли розпізнати в ньому митця і вплинути на його подальшу долю. Він акомпонував ансамблю танцю «Веселка» та хоровій капелі «Верховина», солістам М. Ковтку і М. Буник.

У 70-их рр. вперше в Долині він організував молодіжний вокальний інструментальний ансамбль.

Саме в РБК, в 1977 р. він створив оркестр народних інструментів, в якому об’єднав талановитих музикантів, музика якого з перших своїх виступів заполонила серця глядачів. Було багато концертів, творчих поїздок, успіхів і завжди музика колективу будила недоторкані струни людської душі. І нагородження не забарилося, в 1980 р. оркестру присвоєно звання «Народний». І все це завдяки творчій співпраці учасників оркестру та його керівника.

Пізніше В. Стецик пише власні обробки для оркестру, готує оркестровки для ансамблю танцю «Веселка». Разом з ними колектив мав честь представляти мистецтво Прикарпаття на Полтавщині, в Новгороді, Москві, Криму, Молдавії, Прибалтиці, та далеко за межами України.

Згодом він перейшов працювати художнім керівником Будинку Техніки підприємства «Долинанафтогаз», де ще яскравіше засвітилися грані його таланту і творчі пошуки на царині мистецтва були належно поціновані.

І ось нагорода за працю – Указом Голови Верховної Ради України від 22 листопада 1989 р. йому присвоєно звання «Заслужений працівник культури України». У Будинку Техніки, він створив прекрасний чоловічий ансамбль «Байрак», з яким зумів завоювати шану і визнання «Народний аматорський».

Василь Прокопович ще й талановитий композитор. Будучи баяністом-професіоналом, талановитий долинянин, займається музичною творчістю, пише вірші. Тому серед написаних ним пісень є пісні, в яких він виступає і як композитор, і як поет. Його пісні в репертуарі народного артиста України, Володимира Піруса, вокального ансамблю «Росинка» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, вони в репертуарі інших професійних і аматорських колективів Прикарпаття, у пісенній фонотеці Івано-Франківського обласного та національного українського радіо.

У 2006 році Василь Прокопович видав книжку «І буде зватись Україною».

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

На пів ноті обірвалася недописана мелодія і струна життя відомого композитора, Почесного громадянина Долини Василя Стецика.