Відеофіксація порушень ПДР: за перший місяць сплачено майже 220 тисяч штрафів

За 30 днів роботи автоматичної системи фіксації порушень ПДР сплачено майже 220 тисяч штрафів. Кількість порушень зменшилася в чотири рази. У МВС вважають, що водії стали більш дисциплінованими на дорогах. Тестується фіксація й інших порушень, крім перевищення швидкості, пишуть Версії з посиланням на obozrevatel.

Протягом першого місяця роботи системи автоматичної фіксації кількість порушень правил дорожнього руху (ПДР) зменшилася більш ніж у чотири рази порівняно з першим днем роботи – від 57 880 до 13 325 випадків.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. Він уточнив, що з 1 червня було винесено 398 410 постанов про адміністративні порушення.

За словами Геращенка, зменшення кількості фіксації порушень ПДР означає зменшення кількості ДТП загалом по країні.

“Водії стають більш дисциплінованими не тільки в місцях, де встановлені відеокамери, а й у цілому на всіх дорогах України”, – наголосив заступник міністра.

Геращенко зазначив, що частина коштів від сплачених штрафів піде на оплату послуг з доставки повідомлень “Укрпоштою” й оплату друку постанов і правопорушень Цивільно-процесуального кодексу.

Кошти, що залишилися, зарахують до бюджету і спрямують на поліпшення дорожньої інфраструктури, а також підвищення безпеки руху.

Стосовно порушників, які не заплатять штраф протягом 30 днів, то документи будуть передані до Державної виконавчої служби для стягнення коштів.

Підсумки роботи відеофіксації порушень ПДР Facebook Антона Геращенка

Що буде далі

Водночас в МВС уже почали тестувати можливості системи фіксувати й інші порушення ПДР, крім перевищення швидкості – поки тільки в Києві, уточнюється на сайті відомства.

Геращенко зазначив, що йдеться про проїзд смугою громадського транспорту, фіксацію порушень стоянки, в’їзд на зустрічну смугу і проїзд пішохідними доріжками.

Також у 2020 році планується закупити ще 300 відеокамер для фіксації порушень.

“Протягом наступних двох років по всій країні запрацює тисяча таких камер”, пояснив Геращенко.

Крім того, заступник глави МВС заявив, що відомство буде ініціювати збільшення суми штрафу для систематичних порушників.

“Ми плануємо у вересні запропонувати депутатам Верховної Ради підняти суму штрафу для тих, хто систематично перевищує швидкість більш, ніж на 50 км. Пропонуємо, щоб цей штраф становив 3,4 тисячі гривень”, – уточнив Геращенко.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

На дорогах Києва з 00:00 1 червня запрацювали 20 камер автоматичної фіксації порушень ПДР. Вони будуть вимірювати тільки швидкісний режим руху транспорту на дорогах і в разі виявлення правопорушення автоматично його фіксувати.

Перевищення швидкості руху каратиметься штрафом, на сплату якого дається 30 днів: більш ніж на 50 км/год – 510 грн, від 20 до 50 км/год – 255 грн.

Штраф зменшується на 50%, якщо він сплачений протягом 10 банківських днів із моменту отримання постанови.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

В МВС озвучили вражаючий результат першого місяця роботи відеофіксації порушень ПДР.