В Івано-Франківську фахово обговорять перспективи страхової медицини

Разом із початком світової пандемії Covid-19 актуалізувалися дискусії щодо ефективності національних систем охорони здоров’я. Країни із страховою медициною, так само як і держави, які гарантують громадянам безкоштовне медичне забезпечення стикнулися із новими проблемами, які потребують нагального вирішення.

Згідно із класифікацією ВООЗ, у світі виділяють три основні моделі охорони здоров’я: державну, страхову та приватну. Жодна із цих моделей не працює у чистому вигляді, проте якась одна обов‘язково переважає в тій чи іншій країні. Україна отримала в спадок від Радянського Союзу державну систему охорони здоров’я, реформування якої розпочалося у 2016 році.

У 2018 році почалася трансформація ланки первинної медичної допомоги — закладів, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Другий етап медреформи, що передбачає запровадження нових механізмів фінансування на всіх рівнях медичної допомоги — від первинної до стаціонарної, співпав у часі з пандемією коронавірусу та спровокованою нею економічною кризою. Попри те, що українці частково відчули зміни в системі охорони здоров’я, недореформована галузь не здатна забезпечити потреби громадян та гарантувати надання якісної медичної допомоги.

В останні роки в Україні масово відкриваються приватні медичні заклади, які готові надавати якісні послуги за відповідною ціною. Більшість пацієнтів не можуть собі дозволити лікування в платних закладах, а обов’язкове медичне страхування в Україні поки-що відсутнє.

Попри те що розвитку приватної та страхової медицини в Україні заважає недосконала законодавча база, цей ринок активно розвивається і має що запропонувати українцям. На ринку страхових послуг існує серйозна конкуренція між основними гравцями, які представляють як авторитетні транснаціональні корпорації, так і національні страхові товариства.

Попри різноманіття пропозицій від компаній із гучними назвами, в українці із насторогою ставляться до страхової медицини та бояться вкладати в неї кошти. Існує також певна міфологізація цієї сфери, адже частина суспільства вбачає в страховій медицині панацею, яка зможе вирішити всі проблеми та покрити медичні витрати пацієнтів. Щоб розібратися в тематиці необхідно вивчати досвід розвинених країн та авторитетних страхових компаній.

17 червня 2021 року на базі Інституту Європейської Політики в м.Івано-Франківськ відбудеться фахова дискусія на тему «Страхування здоров‘я в суспільстві ризику: міф чи реальність». Під час заходу учасники ринку страхових послуг розкажуть що варто знати про медичне страхування, хто є основними гравцями на ринку страхових послуг в Україні, які правові підстави страхування здоров‘я в Україні, а також представлять індивідуальні та колективні програми страхування здоров‘я.

Експертами дискусії виступлять директор Івано-Франківської дирекції страхової компанії ARX Андрій Сова, регіональний директор компанії Starlife Мар‘ян Наконечний та народний депутат України VIII скликання, директор Інституту Європейської Політики Юрій Соловей.

Експертна дискусія «Страхування здоров‘я в суспільстві ризику: міф чи реальність» відбудеться у четвер, 17 червня 2021 року о 16.00 год. в Гранд конференц-залі Рейкарц Парк Готелю (вул.Мазепи,146, м.Івано-Фанківськ).

Участь для слухачів безкоштовна за умови попередньої реєстрації за посиланням:
https://forms.gle/S1qqtGxcd9iLomXy5

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Разом із початком світової пандемії Covid-19 актуалізувалися дискусії щодо ефективності національних систем охорони здоров’я. Країни із страховою медициною, так само як і держави, які гарантують громадянам безкоштовне медичне забезпечення стикнулися із новими проблемами, які потребують нагального вирішення. Згідно із класифікацією ВООЗ, у світі виділяють три основні моделі охорони здоров’я: державну, страхову та приватну. Жодна із […]