В Івано-Франківську обговорили нову редакцію Закону України «Про публічні закупівлі»

 

Сьогодні в облдержадміністрації за сприяння Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відбувся регіональний семінар-тренінг з питань впровадження нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі».

У ньому взяли участь відповідальні працівники обласних та районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, установ та організацій Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Присутніх привітали перший заступник голови обласної державної адміністрації Марія Савка, заступник директора департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку Тетяна Мішта, керівник Проекту ЄС «Підтримка впровадження Стратегії реформування публічних закупівель /Дорожньої карти для гармонізації в Україні» Олександр Шатковський.

Марія Савка  наголосила, що питання здійснення публічних закупівель є надзвичайно важливим та актуальним при раціональному використанні бюджетних коштів. За її словами, в області успішно застосовується електронна система закупівель і щорічно в через ПРОЗОРРО проводиться близько 35 тисяч процедур. «За 2018 рік кількість процедур, проведених через електронну систему зросла на 30 відсотків у порівняння з 2017 роком. Завдяки цьому  у минулому році замовникам вдалось зекономити понад 450 мільйонів гривень»,- зазначила Марія Савка.

Тетяна Мішта розповіла, що фахівці Мінекономрозвитку України спільно з експертами Проекту ЄС «Підтримка впровадження Стратегії реформування публічних закупівель» розробили нову редакцію проекту Закону України «Про публічні закупівлі», який планується впровадити у 2020 році. Вона висловила сподівання на пропозиції від учасників тренінгу щодо вдосконалення практики закупівель та відповідних змін у функціоналі електронної системи закупівель ПРОЗОРРО.

Присутнім презентували нову редакцію Закону України «Про публічні закупівлі», ознайомили з новелами ЄС для гармонізації в Україні. Також обговорили проблемні питання, які потребують вирішення для ефективного впровадження законодавчих ініціатив після їх прийняття.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Дополнительно: