Унікальне явище: сьогодні відбудеться великий парад планет

Великий парад планет – це рідкісне астрономічне явище, коли усі планети Сонячної системи вишиковуються в одну лінію.

Однак, не варто сприймати це буквально. Насправді вони ніколи не вирівнюються по абсолютно прямій лінії, як це часто зображають на малюнках, адже планети не всі ідеально обертаються в одній площині й рухаються по різних орбітах у тривимірному просторі.

Згідно із прогнозами, четвертого липня, розпочнеться повний парад планет, тобто участь у нього братимуть всі планети. Одночасно на одному боці зірки вишукаються: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, а також карликова планета Плутон.

Це справді унікальне явище, адже три планети з’єднуються двічі на рік кожних чотири року, п’ять планет вишуковуються разом кожні 19 років.  Повний парад планет ж останній раз відбувся у 1982 році, а наступні очікуються у 2161 і 2492 роках.

Однак для жителів Землі побачити на власні очі повний парад планет повністю і одночасно не можливо. Кілька планет: Сатурн, Юпітер і Марс, будуть видні вночі. Венера буде видно вранці, а Меркурій і зовсім затьмарить сонце, адже розташований дуже близько до зірки. На жаль, побачити Уран і Нептун узагалі не можливо неозброєним оком, адже розташовані дуже далеко.

Що категорично не варто робити під час параду планет:

  • Робити різні емоційні дурниці
  • Позичати чи давати в борг великі суми
  • З’ясовувати стосунки
  • Підписувати дуже важливі контракти

Однак не варто сприймати парад планет, як кінець світу. Це цікаве та рідкісне явище, що можуть спостерігати люди з Землі.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Вже сьогодні, четвертого липня, у Сонячній системі має відбутися великий парад планет. За мірками людського життя, таке явище стається дуже рідко.