У Вовчинці збільшиться кількість зелених зон, дитячих майданчиків та місць для відпочинку

Весна – традиційний час для наведення порядку і благоустрою. А він для сільської влади – один із пріоритетів у роботі. Хоч в цьому напрямі зроблено вже чимало, але працювати ще є над чим. Найперше – прибрати і впорядкувати території, щоб Вовчинець мав ошатний вигляд. Втім, окрім традиційного генерального прибирання після зими і подальшого підтримання порядку, у сільської влади ще багато планів. Озеленення, встановлення нових дитячих і спортивних майданчиків, влаштування пішохідної відпочинкової зони з супутньою інфраструктурою, вуличними меблями та освітленням, а також подальший розвиток спортивної бази місцевого стадіону, – пише  Кур’єр.

Сільський голова Михайло Назар каже, що влаштуванню дитячих майданчиків і місць для відпочинку у Вовчинці приділяють велику увагу. У районах багатоповерхових новобудов сільська влада зобов’язує про це подбати забудовників.

Вони ставляться до цього з розумінням. Скажімо, в житловому кварталі «Європейський» на вул. Симоненка це передбачили при проєктуванні і там зараз є вся необхідна інфраструктура з дитячими ігровими та спортивними майданчиками. Влаштування таких дитячих і відпочинкових просторів вимагають й від інших забудовників, які зводять нові житлові квартали.

Також дитячі майданчики сільська влада встановлює і в районах уже сформованої забудови та на територіях, які громаді вдалося відстояти від нових багатоповерхівок, проти будівництва яких протестували мешканці довколишніх будинків.

«Торік у мікрорайоні «Каскад» ми встановили дитячий ігровий та спортивний майданчики, але в силу певних обставин не завершили благоустрій, тож тепер продовжимо цю роботу, – розповідає М. Назар. – На вулиці Мельника, за мостом, почали монтувати великий дитячий ігровий майданчик, але встигли зробити  лише третину від запланованого.

На черзі встановлення нового антивандального спортивного обладнання і влаштування скейт майданчика. Це буде спортивно-відпочинковий комплекс в районі новобудов, біля річки, де для цього хороше місце. Ним зможуть користуватися не тільки місцеві мешканці, але й відпочивальники.

Ще один такий плануємо зробити в районі вулиці Патріарха Володимира, теж біля річки. На «Каскаді» також є майданчик, який хочемо перенести в інше місце і дещо його розширити, доукомплектувати новим обладнанням».

Ще одна нова сучасна відпочинково-прогулянкова зона може невдовзі з’явитися на межі міста і села. Принаймні, це є у планах Вовчинецької влади.

Йдеться про впорядкування пішохідної території частини вулиці Надрічної від торгового центру «Велес» до Коледжу електронних приладів.

«Було звернення від коледжу щодо необхідності ремонту цієї пішохідної частини, яка зараз перебуває не в найкращому, занедбаному стані. Але ми вирішили: якщо там вже щось робити, то треба робити все, як належить, – каже М. Назар. – Це має бути забрукована пішохідна алея, з сучасними вуличними меблями, місцями для відпочинку, відповідним освітленням у темну пору доби.

Також передбачене додаткове озеленення, висаджування дерев і кушів, які б її відділяли від проїжджої частини з інтенсивним рухом транспорту. Тим більше, що за кутом від коледжу ми ще позаторік і торік зробили пішохідну частину, але треба ще зелену зону, щоб привести все у відповідність».

А ось чи вдасться реалізувати транскордонний проєкт щодо розвитку і благоустрою відпочинкової зони на Вовчинецьких горах, у сільського голови певності нема.

Каже, він давно виношував таку ідею впорядкування відпочинкової зони. Хотів на Вовчинецьких горах влаштувати оглядовий майданчик, доріжки, лавочки, скейт парк.

Потім Івано-Франківськ виграв транскордонний проєкт «Управління і використання міських ресурсів як природної спадщини в містах Дунайського регіону», партнером якої стала Словенська Любляна. У межах проєкту планували облаштувати ігровий, спортивний та оглядовий майданчики,  велотрасу з інфраструктурою і прокласти маршрут до Козакової долини.

«З п’яти проєктів перемогла моя ідея, яку взялося реалізовувати місто, – каже М. Назар. – Але, коли я побачив ключові речі і принципи фінансування, то мене взяв сумнів. Там десь понад 2,5 млн. грн. Але більшість коштів проєкту передбачалось на промоцію, комунікації, поїздки, навчання.

Роботи місто має виконувати за власні гроші, а потім партнери їх йому мають профінансувати, повернути. Термін реалізації проєкту завершується в цьому році. А на території реально ще нічого не зроблено. Ми б цей проєкт уже давно реалізовували, але це має робити місто. Якщо торік лише у футбольне поле ми вклали 3,5 млн. грн., то той транскордонний проєкт виконали б за пів року».

А ось спортивну інфраструктуру сільська рада й надалі розвиватиме власним коштом. За словами М. Назара, футбольне поле зробили ще торік. Тепер на черзі біля стадіону зробити все, що необхідно.

«Хет трик у нас уже є. Покриття є. Поле обгороджене. Треба ще роздягалки зробити і супутню інфраструктуру підтягнути, щоб ми могли на рівні приймати не лише місцеві команди», –  наголошує сільський голова Вовчинця, який впевнений у подальших спортивних успіхах і досягненнях місцевих футбольних команд з перспективою підвищитися в класі.