У випадку повторних виборів народного депутата в 87-му виборчому окрузі на Івано-Франківщині впевнено перемагає Шевченко (опитування Рейтингу)

Якби повторні вибори народного депутата в 87-му виборчому окрузі на Івано-Франківщині відбувалися найближчої неділі, то 43,3% тих, хто визначився і має намір прийти на них, проголосували б за Олександра Шевченка, 26,7% – за Руслана Кошулинського, 23,9% – за Василя Вірастюка. Інших кандидатів, які брали участь у виборах 28 березня, підтримали б менше 2% опитаних.

Такими є результати соціологічного опитування виборців округу соціологічною компанією Рейтинг, проведеного 8-13 квітня:

Як повідомляли ЗМІ підрахунок голосів виборців Окружною виборчою комісією супроводжувався чисельними скандалами. Зокрема, після незаконного блокування приміщення ОВК спецпідрозділами СБУ та виведення з будівлі всіх членів ОВК, спостерігачів, довірених осіб та представників ЗМІ, з виборчої документації кількох дільниць були викрадені 504 бюлетеня за Олександра Шевченка, що призвело до зміни «переможця» виборів на користь провладного кандидата Василя Вірастюка. Адже паралельний підрахунок кількох штабів за протоколами з мокрими печатками продемонстрував однаковий результат – перевагу Олександра Шевченка на 184 голоси.

Цікаво, 38% респондентів вважають, що на виборах 28 березня переміг Олександр Шевченко. 25% – переконані, що переможцем вийшов Василь Вірастюк, 10% – Руслан Кошулинський. Чверть опитаних вагалися із відповіддю.

Цікаво, що опитувані в своїй більшості декларують, що на виборах 28 березня вони підтримали саме Шевченка:

Третина виборців округу вважає, що результати проміжних виборів до ВРУ у 87 окрузі сфальсифіковані на користь кандидата від “Слуги народу” Василя Вірастюка.

Згідно з результатами соцопитування, 33% опитаних переконані, що на виборах були значні фальсифікації, 16% – незначні. 23% вважають, що фальсифікацій не було, 28% не змогли відповісти. При цьому 30% переконані, що вибори фальсифікували на користь Василя Вірастюка.

49% опитаних підтримують ідею скасування результатів виборів в окрузі та призначення повторного голосування. 40% – не підтримують. Найбільше останніх серед виборців партії «Слуга народу» та Василя Вірастюка.

Наслідком скандальних подій та маніпуляцій довкола підрахунку голосів стало зростання недовіри виборців до Василя Вірастюка, Руслана Кошулинського і Марусі Звіробій. Відтак, Олександру Шевченку довіряють 55% опитаних, не довіряють – 35%. Руслану Кошулинському довіряють – 40%, не довіряють – 42%. Василю Вірастюку довіряють – 30%, не довіряють – 56%, Марусі Звіробій-Біленькій довіряють – 20%, не довіряють – 48%, не знають її – 23%.

Як повідомляли ЗМІ, 4 квітня о 7 ранку Окружна виборча комісія оголосила про завершення підрахунку голосів на окрузі №87. За результатами протоколу, складеного ОВК, найбільшу кількість голосів виборців отримав кандидат від «Слуги народу» Василь Вірастюк – 15 076 (31,25%), Олександр Шевченко від партії «За Майбутнє» – 14 327 (29,69%), Руслан Кошулинський (ВО “Свобода”) – 13 927 (28,86%).

Підрахунок голосів і обробка протоколів ДВК на ОВК супроводжувалися скандалами, пікетами, численними ротаціями членів ОВК, дивним зникненням сотень бюлетенів, залученням бійців спецпризначення, втручанням десятків нардепів від “Слуги народу” в роботу комісії.

Штаб Олександра Шевченка оскаржив рішення ОВК про перерахунок голосів на понад 20 дільницях та невизнання результатів голосування на 5 дільницях. Всього Шевченко подав до суду близько 30 позовів, більшість яких суд задовольнив. 12 квітня Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав протиправним протокол ОВК про встановлення підсумків голосування на 87-му виборчому окрузі.

Аудиторія соцопитування: мешканці одномандатного виборчого округу №87 (Івано-Франківська область) від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком та статтю. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 8-13 квітня 2021 р.

 

The post У випадку повторних виборів народного депутата в 87-му виборчому окрузі на Івано-Франківщині впевнено перемагає Шевченко (опитування Рейтингу) appeared first on Галицький Кореспондент.

Якби повторні вибори народного депутата в 87-му виборчому окрузі на Івано-Франківщині відбувалися найближчої неділі, то 43,3% тих, хто визначився і має намір прийти на них, проголосували б за Олександра Шевченка, 26,7% – за Руслана Кошулинського, 23,9% – за Василя Вірастюка. Інших кандидатів, які брали участь у виборах 28 березня, підтримали б менше 2% опитаних. Такими

The post У випадку повторних виборів народного депутата в 87-му виборчому окрузі на Івано-Франківщині впевнено перемагає Шевченко (опитування Рейтингу) appeared first on Галицький Кореспондент.

Дополнительно: