У Львові презентували народний одяг Бойківщини. ФОТО

Через карантин виставка «Великдень на Бойківщині», яка мала відбутися в Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, відбулася в режимі онлайн.

Цікаві і оригінальні зразки народного одягу Боківщини, які представляють різні місцевості Івано-Франківської та Львівської областіей,  придбані музеєм упродовж 1968-2000-х років.

Походять вони із Турківського, Сколівського, Старосамбірського, Долинського, Рожнятівського, Дрогобицького, Великоберезнянського, Міжгірського районів.

Зібрана колекція одягу з Бойківщини є достатньо укомплектованою, із наявними компонентами повного народного строю: починаючи від його основи (сорочки) і завершуючи додатками (торбами, прикрасами).

Автори цих речей здебільшого невідомі. Зрозуміло, що це кожна Жінка-Бойкиня, яка не тільки шила та вишивала сорочку, а й виготовляла для неї тканину з волокон льону чи конопель.

Сорочки, пошиті з домотканого лляного полотна називали «опліча», а з фабричних полотен – власне «сорочка». Шиті вони вручну в основному «уставковим по основі» кроєм. Цікаво, що для чоловічих сорочок характерним є такий самий спосіб сполучення пілок домотканого полотна.

Декорування, яке простежується на всіх предметах строю, – один із найдавніших виразників творчості народу. Воно дивує і скрученим двобарвним шнуром по зрізах лейбиків, і простим рядком («єдностеблицею») в сорочках «на рамки», і складним орнаментальним мотивом на уставках пізніших сорочок, на бісерних прикрасах, які «засиляні» дрібними кольоровими кораликами на «силянках», «драбинках», «висьорках».

Бойки — етнографічна група українців, що живуть на північних і південних схилах Карпат («Бойківщина») від річок Лімниця й Тересва на сході до річок Уж і Сян на заході. В Україні розселені в гірських районах Українських Карпат і Прикарпатті (Болехівський, Долинський і Калуський райони та частина Рожнятівського району Івано-Франківської області; Сколівський, Турківський, частини Стрийського, Дрогобицького, Самбірського та Старосамбірського районів Львівської області; Міжгірського та частини Воловецького районів Закарпатської області). Найбільші міські поселення Бойківщини — Турка, Сколе, Бориня, Воловець, Міжгір’я, Старий Самбір, Борислав, Долина, Калуш й інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майстри писанкарства Івано-Франківщини

Публікація У Львові презентували народний одяг Бойківщини. ФОТО запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.

Через карантин виставка «Великдень на Бойківщині», яка мала відбутися в Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, відбулася в режимі онлайн. Цікаві і оригінальні зразки народного одягу Боківщини, які представляють різні місцевості Івано-Франківської та Львівської областіей,  придбані музеєм упродовж 1968-2000-х років. Походять вони із Турківського, Сколівського, Старосамбірського, Долинського, Рожнятівського, Дрогобицького, Великоберезнянського, Міжгірського районів. […]

Публікація У Львові презентували народний одяг Бойківщини. ФОТО запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.