У Франківську пройшла нарада з питань системи охорони здоров’я області

 

Учора, 15 січня, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віталія Федоріва відбулася робоча нарада за участі представників Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України та департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, повідомляє Департамент охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА.
Головною метою зустрічі було обговорення майстер-плану розвитку системи охорони здоров’я області та визначення рівня готовності закладів до підписання договору з НСЗУ. У нараді взяли участь й керівники лікувальних закладів Івано-Франківщини та головні спеціалісти і експерти ДОЗ ОДА.
Директор Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця та її заступник Володимир Мельничук розповіли учасникам про пакети медичних послуг, які фінансуватиме НСЗУ, а саме про їх перелік, тарифи та вимоги. Також експерти ще раз нагадали керівникам закладів умови підписання договорів.
Крім того, присутні обговорили специфіку пакету медичних послуг пільговим категоріям населення, онкохворим, паліативним хворим та пацієнтам, що знаходяться на гемодіалізі. А також розглянули аспекти пакету медичних послуг інфекційної служби та медико-соціальній експертизи.
На закінчення, учасники мали можливість задати запитання, що стосуються обговорюваної теми, бо їх виникло чимало. Відповіді давав Володимир Мельничук.
Віталій Федорів, подякував Мар’яні Возниці за візит на Прикарпаття та спільну працю. Адже, за його словами, реформа галузі медицини триває і без Національної служби здоров’я України було б дуже тяжко, позаяк, з першого квітня, вона буде основним джерелом фінансування та головним розпорядником коштів для закладів охорони здоров’я. Також заступник голови облдержадміністрації нагадав, що НСЗУ не фінансуватиме лікарні в цілому, а виключно медичні послуги. Мар’яна Возниця, в свою чергу, назвала три основні передумови для підписання договору з НСЗУ, а саме створення комунальних некомерційних підприємств, наявність відповідної ліцензії і підключення до електронної системи охорони здоров’я. Крім того, вона відзначила, що керівництво Івано-Франківської області працює успішно і у цій сфері рухається правильно і активно.
Дополнительно: