У Франківську обурені атовці і депутати вимагають зупинити капітуляцію України

Сьогодні, 3 жовтня, в Івано-Франківську відбулась позачергова сесія обласної ради.

До порядку денного внесено всього два питання. Перше з них – “Про суспільно-політичну ситуацію в Україні”. Мова йде про погодження України на “формулу Штайнмаєра”.

Ця подія викликала значний суспільний резонанс. Вчора небайдужі франківці та активісти створили “Штаб національного спротиву капітуляції України”. Після цього учасники АТО прийшли під обласну раду – висловити свій протест з приводу недопущення здачі національних інтересів.

Депутати Івано-Франківської обласної ради висловили свою підтримку бійцям, і через це зібралися на позачергову сесію. Її відкрив Василь Гладій, заступник голови Івано-Франківської обласної ради. На сесії також присутній голова ОДА Денис Шмигаль.

“Сьогодні в Україні твориться історія, від подій, які зараз стрімко розвиваються, залежить подальше існування нашої держави. Ця формула Штайнмаєра зводиться до проведення виборів на неконтрольованій території ОРДЛО. І це буде капітуляція України, поразка у війні. Після цього на постійній основі повинен буде вступити в дію закон про особливий статус Донбасу. А він гарантує амністію терористам і бойовикам, сприяння російській мові, імунітет “депутатам” терористів, оплата Україною відбудови Донбасу”, – сказав депутат облради Михайло Королик.

Сергій Сивачук, представник “Штабу національного спротиву капітуляції України” звернувся до президента України, ВРУ та голови Верховної Ради України з заявою про недопустимість амністії бойовиків та особливого статусу ОРДЛО.

“Такі речі є не лише посяганням на суверенітет України, а й порушенням Конституції. Ми вимагаємо негайно відкликати підпис Леоніда Кучми під цим листом, оприлюднити його повний текст. Також вимагаємо вжити заходів щодо припинення видачі особливого статусу регіону ОРДЛО, а від СБУ – почати негайне розслідування цього кричущого випадку”, – розповів Сергій Сивачук.

Мирослав Кріль, голова міської Асоціації учасників АТО, додав, що бійці категорично проти такого стану речей.

“Це може призвести до федералізації України і до її зникнення. Вимагаємо припинити ці процеси і рішуче засудити їх, заборонити будь-які особливі статуси для регіонів, а також – не допустити амністії бойовиків. Проведення виборів в ОРДЛО можливе лише після повного контролю Україною за державним кордоном. В разі невиконання цих вимог залишаємо за собою право на безстрокові акції протесту”, – зачитав текст звернення Мирослав Кріль.

The post У Франківську обурені атовці і депутати вимагають зупинити капітуляцію України appeared first on Галицький Кореспондент.

Сьогодні, 3 жовтня, в Івано-Франківську відбулась позачергова сесія обласної ради. До порядку денного внесено всього два питання. Перше з них – “Про суспільно-політичну ситуацію в Україні”. Мова йде про погодження України на “формулу Штайнмаєра”. Ця подія викликала значний суспільний резонанс. Вчора небайдужі франківці та активісти створили “Штаб національного спротиву капітуляції України”. Після цього учасники АТО прийшли

The post У Франківську обурені атовці і депутати вимагають зупинити капітуляцію України appeared first on Галицький Кореспондент.

Дополнительно: