Тревел-блогер розповів по мандрівку на Говерлу

Adventure Holidays and Active Breaks in Ukraine » outdooractive.com

Подорож на Говерлу дарує незабутні враження від краси природи, впевненість у собі та привід пишатися рідною країною. Вважає Сподін Ігор Юрійович, підкоривши найвищу українську гору

В Україні кажуть, що зійти на найвищу вершину Українських Карпат – Говерлу – може і має кожен. Тревел-блогер Сподін Ігор вирішив особисто підкорити гору, щоб дізнатися, чи насправді це всім під силу, та що цікавого можна побачити під час подорожі, пишуть Версії з посиланням на НГП.

Шість шляхів до вершини

Висота Говерли становить 2061 метр над рівнем моря, та подейкують, що дістатися  самої маківки зможе навіть непідготовлена людина поважного віку. I це дійсно так. Мандрівник Ігор Сподін дізнався, що до вершини ведуть шість стежок різного рівня складності, тому кожна людина обирає свою, щоб було цікаво і по силам. Стежки мають маркери, щоб не збитися зі шляху. Червоний колір означає найскладніший шлях, синій – трохи легший, зелений – найпростіший.

Сподін Ігор обрав саме зелений, хоча міг би піднятися і більш складним. Але хотів переконатися, що мандрувати по Говерлі можуть всі туристи – від малого до старого. Шлях починається від туристично-спортивної бази «Заросляк», що поблизу селища Ворохта, і тягнеться 4300 метрів по пологому схилу. Маркування зелене.

На ґрунтовій доріжці подекуди трапляється каміння, але загалом вона гарно втоптана і не слизька у суху погоду. Не поспішаючи, маршрут можна подолати за 2,5 години. Блогер помітив, що багато людей дістається вершини за 3,5 години, бо часто зупиняються для відпочинку. Зворотній шлях значно легший і швидший, тому зазвичай труднощів не викликає.

Від Заросляка до вершини веде ще один маршрут. Він маркований синім, бо крутіший. Його обирають люди з гарною фізичною підготовкою та молодь.

Тревел-блогер Сподін Ігор стверджує, що йти на Говерлу треба не за особистим досягненням, а заради милування неймовірно красивими краєвидами. Дорога через ліс дає змогу насолодитися чистим повітрям, співом пташок, прохолодою, ароматом ялівцю, а на відкритій місцевості – гірськими схилами, чарівними хмарами, які здаються такими близькими.

Природа і не тільки

Окрім природи на гірському схилі є ще дещо цікаве. Це цвинтар, на якому поховані солдати австрійської армії часів Першої світової війни. Військові обороняли частину карпатського фронту від російської армії, і за останні 3 дня серпня 1916 року їх загинуло 60 чоловік. На цвинтарі є три спільних могили і 41 іменна, всі вони розташовані чіткими рядами. На добре збережених надгробках вибиті прізвища, службові ранги, дати смерті і мальтійські хрести. Мандрівник Ігор Сподін вражений вшануванням пам’яті полеглих солдатів і особливою атмосферою, що панує на цвинтарі.

Мандри на гору можуть бути частиною чудового відпочинку на навчально-спортивній базі «Заросляк», звідки стартує маршрут. База створена для олімпійської та паралімпійської підготовки, але залюбки приймає туристів, надаючи їм житло та їжу. В будівлях є номери різного рівня комфорту, а з вікон можна весь час милуватися Говерлою. Окрім підйому на вершину, мандрівникам пропонують екскурсії до водоспадів, місцевих пам’яток.

Сходження на Говерлу – захоплююча подорож, яку має здійснити кожен українець, щоб побачити чарівну красу Українських Карпат, – вважає Сподін Ігор Юрійович.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Подорож на Говерлу дарує незабутні враження від краси природи, впевненість у собі та привід пишатися рідною країною. Вважає Сподін Ігор Юрійович, підкоривши найвищу українську гору В Україні кажуть, що зійти на найвищу вершину Українських Карпат – Говерлу – може і має кожен. Тревел-блогер Сподін Ігор вирішив особисто підкорити гору, щоб дізнатися, чи насправді це всім під силу, […]