Традиції ремесла: у відкритий доступ виклали фільм про життя вівчарів Карпат

Український документальний фільм Остапа Костюка «Жива ватра» виклали у відкритий доступ.

Про це повідомили у пресслужбі Держкіно, пише WestNews.

Зазначається, що стрічка режисера та сценариста Остапа Костюка «Жива ватра» – це мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат та долю традиційного ремесла на тлі сучасних змін, який став підсумком 10-річного дослідження режисером гуцульської культури.

Події картини розгортаються в Карпатах, де живуть троє чоловіків різних поколінь:

  • 82-річний Іван самотньо проводить старість й готується до смерті,
  • 10-річний Іванко розпочинає життя з чистого листа у школі-інтернаті в райцентрі,
  • 39-річний Василь займається тваринним господарством. Та навесні всі троє піднімуться в гори.

Живою ватрою називали вогонь, який не згасав впродовж 4-місячного полонинського сезону і служив оберегом гірського вівчарства. Стародавній обряд запалювання «живої ватри» здійснювався на Гуцульщині до середини XX століття.

Режисер та сценарист – Остап Костюк, оператори-постановники – Олександр Поздняков та Микита Кузьменко, композитор – Алла Загайкевич, продюсери – Геннадій Кофман, Данило Вулицький, Ольга Бесхмельниціна.

Картину створено ДП «Національна кінематека України» за підтримки Держкіно. Загальна вартість виробництва фільму – 1 млн 199 тис. 400 грн (100% державної фінансової підтримки).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Гуцулія рулит!”: Fiinka презентувала новий музичний кліп

Публікація Традиції ремесла: у відкритий доступ виклали фільм про життя вівчарів Карпат запозичена із ресурсу WestNews.

Український документальний фільм Остапа Костюка «Жива ватра» виклали у відкритий доступ. Про це повідомили у пресслужбі Держкіно, пише WestNews. Зазначається, що стрічка режисера та сценариста Остапа Костюка «Жива ватра» – це мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат та долю традиційного ремесла на тлі сучасних змін, який став підсумком 10-річного дослідження режисером гуцульської культури. Події картини розгортаються в Карпатах, де живуть троє чоловіків різних поколінь: 82-річний Іван самотньо проводить старість й готується до смерті, 10-річний Іванко розпочинає життя з чистого листа у школі-інтернаті в райцентрі, 39-річний Василь займається тваринним господарством. Та навесні всі троє піднімуться в гори. Живою ватрою називали вогонь, який не згасав впродовж 4-місячного полонинського сезону і служив оберегом гірського вівчарства. Стародавній обряд запалювання «живої ватри» здійснювався на Гуцульщині […]

Публікація Традиції ремесла: у відкритий доступ виклали фільм про життя вівчарів Карпат запозичена із ресурсу WestNews.