Тканини, дотики та тренди: як незрячі прикарпатці обирають одяг

Вони розвивають свій стиль і вчаться формувати вигляд не опираючись на зір. Для них важливо мати гарний та відповідний вигляд навіть, якщо вони цього не бачать у дзеркалі. У цьому матеріалі ми розповідаємо, як вибирають одяг незрячі мешканці Прикарпаття.

Колір, тканина, фасон, тренди… і це ще не весь перелік важливий для вибору одягу героїв нашого матеріалу.


Перш ніж обирати одяг Максим Корольов вивчає модні віяння та тенденції на просторах інтернету. З цим йому допомагають друзі та родичі. З ними ж і вирушає за покупками.

“Перш ніж піти купляти якийсь одяг, я дивлюся що зараз модно. Від цього відштовхуюся. Вже потім вибираємо те, що мені більше личить.”

Не меншу роль у виборі одягу для Максима відіграє якість одягу. Одяг має гарно носитися.

“Важливо, щоб була якість і відповідна до цього ціна. Стиль одягу в мене звичайний: джинси, літом переважно сорочки. Серед кольорів, то у гардеробі переважають темніші кольори. Хочеться виглядати стильно. Я ще молодий, хочу щоб дівчата на мене звертали увагу.”

Ольга Мах вибирає одяг на дотик разом з батьками. В основному мама дивиться, як виглядає річ та описує її дівчині.

“Мама питає в продавців, що є на мене. Вони дають їй речі. Вона мені каже колір, фасон. Я приміряю, якщо мені подобається на дотик, то беремо. Якщо матеріал на дотик мені не подобається, то навіть не міряю. Ношу я переважно штани, маю плаття, але у штанах зручніше.”

Перед примірками одягу Ольга завжди цікавиться кольорами. Серед улюблених – червоний та білий.

“Я люблю, якщо низ чорний, то верх якийсь яскравіший. Надаю перевагу одягу в якому зручно та вільно. Не люблю, щоб занадто облягав.”

Дівчина каже, що в виборі одягу прислухається до порад мами. Бувають випадки, коли одяг їй дарують, бо бачать що він личитиме.

“Я надаю перевагу гладким тканинам, приємним на дотик. Я люблю такий одяг, щоб зняти з вішалки, одягнути й піти. Мені дуже важливо почувати себе комфортно в одязі та виглядати в ньому гарно. Якщо мені кажуть, що ця річ не личить мені, то я її не одягаю.”

Наступні герої нашого матеріалу подружжя Ірини та Андрія Сметанікових. В основному вони вибирають одяг з родичами або довіреними особами.

“В першу чергу, я коли йду конкретно за чимось, то торкаюся матеріалу. Чи він мені подобається на дотик. Потім звертаю увагу на фасон. Після цього вже приміряю одяг. Часто продавці кажуть: “Ви розумієте, на вішалці одне, поміряєте, то зовсім інше.” Воно то так, але якщо мені неприємний матеріал, або не подобається фасон – я його міряти не буду”, – розповідає пані Ірина.

Під час примірки, каже жінка, що відчуває чи личить їй річ, чи ні. А також прислухається до думки людей, які обирають одяг з нею.

“В гардеробі в мене є всі відтінки. Щось святковіше, то більше яскравого. Я нормально ставлюся до різних стилів у одязі.”

А ось пан Андрій надає перевагу класичному стилю в одязі у силу своєї професії.

“В загальному, я роблю ставку на якість тканини. На дотик відчуваю чи вона кошлатиться. Коли мені все підходить, то йду приміряти. Звичайно бувають розчарування, коли підходить по всьому тільки не по розміру. “

Розповідає, що костюми у нього різних варіантів пошиття, але здебільшого чорного та темно-синього кольору.

“Дуже мені подобаються двобортні костюми. Хоча зараз в мене такого нема, але свого часу були. За модою ніколи не гнався і не збираюся це робити. Можливо, це моя помилка, але воно так є.”

З повсякденного одягу надає перевагу кофтинам та джинсам. Вони у гардеробі пана Андрія різних кольорів.

“Є така темно-вишнева кофтина, я дуже довго в ній ходжу. Вона гарно носиться. Поки ніхто не каже, що їй стільки років, скільки я її ношу. Обов’язково, щоб одяг був якісний.

А от Сергій Біланів в основному покладається на смак племінниці чи сестри. Основна проблема з якою стикається, каже – розмір.

“Ви не повірите. Річ у тому, що я трохи габаритний чоловік і на мене важко знайти одяг. Хто знає і бачить якийсь одяг, який мені підходить, то підказують. Я вже який рік не можу знайти нормальну куртку. Ніхто не шиє на мене, треба, мабуть, робити спеціальне замовлення.”

Важливою умовою для вибору одягу для чоловіка є еластичність тканини.

“Ну ще, щоб одяг зручний був і приємний до тіла. Колір для мене не грає великого значення. Звичайно, що не білий. Білий дуже швидко брудниться. Переважно в мене речі сірого, чорного кольору, які не дуже мастяться.”

Ще одна героїня матеріалу Ольга Прозорова також вибирає одяг по відчуттях.

“Зазвичай обираю по тканині. Має значення чи вона м’яка, легка або важка, чи електризується. В одязі я надаю перевагу платтям або спідницям. В мене така фігура, мені таке підходить.”

Щодо кольорів в одязі, то каже, що всі кольори мають свою особливість. Одяг жінка вибирає сама. Інколи навіть в’яже та шиє. А коли й обирає щось, то дослухається до порад продавців.

“Я маю залишок зору, тому можу шити вручну. В принципі шити та в’язати незрячих навчають в центрі реабілітації.”

Ольга Прозорова зліва

Герої нашого матеріалу сходяться на думці, що при виборі одягу ключову роль відіграє його тактильна привабливість. Люди з вадами зору не купують речі, які неприємні на дотик. Крім того, важливо, щоб тканина була досить міцною і не дуже сильно м’ялася. І головне правило, яким користують наші герої – одяг має личити та бути зручним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церква та COVID-19: що кажуть медики, духовенство та прикарпатці

Публікація Тканини, дотики та тренди: як незрячі прикарпатці обирають одяг запозичена із ресурсу WestNews.

Вони розвивають свій стиль і вчаться формувати вигляд не опираючись на зір. Для них важливо мати гарний та відповідний вигляд навіть, якщо вони цього не бачать у дзеркалі. У цьому матеріалі ми розповідаємо, як вибирають одяг незрячі мешканці Прикарпаття. Колір, тканина, фасон, тренди… і це ще не весь перелік важливий для вибору одягу героїв нашого матеріалу. Перш ніж обирати одяг Максим Корольов вивчає модні віяння та тенденції на просторах інтернету. З цим йому допомагають друзі та родичі. З ними ж і вирушає за покупками. “Перш ніж піти купляти якийсь одяг, я дивлюся що зараз модно. Від цього відштовхуюся. Вже потім вибираємо те, що мені більше личить.” Не меншу роль у виборі одягу для Максима відіграє якість одягу. Одяг має гарно […]

Публікація Тканини, дотики та тренди: як незрячі прикарпатці обирають одяг запозичена із ресурсу WestNews.