Статус є, а грошей не дають: Кабмін не затверджує фінансування Франківського драмтеатру

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, будучи головою Івано-Франківської ОДА, вимагав від уряду фінансування для Франківського театру ім. І. Франка, позаяк він має статус “Національного”. Однак грошей театр так і не отримав.

Про це в інтерв’ю Главкому розповів художній керівник театру Ростислав Держипільський, пише WestNews.

Держипільський зазначив, що наразі Міністерство фінансів і Кабінет міністрів проявляють несправедливість до театру.

«Знаю, що Мінкульт нас підтримує, а Міністерство фінансів та Кабмін проявляють чи то байдужість до цієї проблеми, чи то просто некомпетентність або відверте небажання щось робити. А в результаті це проявляється в жахливій несправедливості щодо громадян України – акторів і нашого театру, який має наданий державою високий статус «Національного», але не має забезпечення гарантованих державою обов’язкових фінансових виплат», – сказав він.

За словами Держипільського, питання нині стоїть щодо внесення змін до додаткового коефіцієнту.

«Місцева обласна влада нас підтримала, питання наразі за Кабінетом міністрів і за Денисом Шмигалем, який, коли був у нас головою Івано-Франківської ОДА, сам подавав ці документи на Кабінет міністрів. Сьогодні – мовчання», – уточнив він.

Держипільський додав, що прем’єр-міністр мав би задуматися над тим, чому з його боку така байдужість у справі фінансування театру.

«Бо є ж документи, які він подавав особисто на свого попередника пана Гончарука, як голова місцевої виконавчої влади з проханням включити нас у Постанову з виплат необхідних коефіцієнтів», – розповів Держипільський.

Нагадаємо, статус національного надається закладу (установі) України, який досяг найвищих показників у своїй діяльності щодо використання інтелектуального потенціалу нації, реалізації ідеї національного відродження і розвитку України, запровадження державної мови і є провідним серед галузевої групи закладів (установ) гуманітарної сфери. Статус національного й передбачає стрімкий коефіцієнт фінансового зростання того чи іншого театру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:“Нас чекають складні часи”: Шмигаль пригрозив тритижневим локдауном

Публікація Статус є, а грошей не дають: Кабмін не затверджує фінансування Франківського драмтеатру запозичена із ресурсу WestNews.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, будучи головою Івано-Франківської ОДА, вимагав від уряду фінансування для Франківського театру ім. І. Франка, позаяк він має статус “Національного”. Однак грошей театр так і не отримав. Про це в інтерв’ю Главкому розповів художній керівник театру Ростислав Держипільський, пише WestNews. Держипільський зазначив, що наразі Міністерство фінансів і Кабінет міністрів проявляють несправедливість до театру. «Знаю, що Мінкульт нас підтримує, а Міністерство фінансів та Кабмін проявляють чи то байдужість до цієї проблеми, чи то просто некомпетентність або відверте небажання щось робити. А в результаті це проявляється в жахливій несправедливості щодо громадян України – акторів і нашого театру, який має наданий державою високий статус «Національного», але не має забезпечення гарантованих державою обов’язкових фінансових виплат», – сказав він. За словами Держипільського, питання […]

Публікація Статус є, а грошей не дають: Кабмін не затверджує фінансування Франківського драмтеатру запозичена із ресурсу WestNews.