Що дратує фітнес-тренерів: розказують інструктори з Івано-Франківська

Івано-Франківська область вже декілька тижнів знаходиться у “червоній зоні” карантину. Це означає, що діє заборона на роботу спортивних залів.

Чимало людей з нетерпінням чекають на відкриття “залізних салонів краси”. І ті, хто ходить займатися регулярно, і ті, хто дають обіцянки кожного понеділка.

Тож поки зали зачинені, WestNews вирішив поговорити з франківськими тренерами про те, що їх дратує у роботі з клієнтами. Чому говоримо про неприємні випадки? Щоб після повернення, або першого приходу в спортивний зал ви могли краще зрозуміти свого тренера. А разом із цим покращити свої спортивні досягнення після локдауну.

Володимир Стецій працює персональним тренером майже шість років, тож у спортивному залі бачив різне.

“Зал для тренерів, як другий дім, а люди приходять сюди і не цінують місце, в якому вони знаходяться. Вони можуть інвентар не поскладати, не звертати увагу на інших людей, викрикати, наприклад. Люди ж мають розуміти, що вони у залі не самі.”

Дратує, каже тренер, недотримання банальних речей, які має розуміти кожна вихована людина.

“У мене був випадок, коли я сварився з одним чоловіком, бо він не розбирав інвентар. Він зі мною дуже пафосно говорив. Але згодом таки почав прибирати за собою. В місті, коли мене бачив, завжди косо дивився.”

Серед вчинків, які дратують спортсмена, безвідповідальність клієнтів. Деякі люди не вміють цінувати та поважати час тренера.

“В мене були такі клієнти, які раз у раз мене підводили. Скасовували тренування майже перед самим початком заняття. Я вже тоді не мав як заповнити цю годину. Спочатку я попереджаю, а на наступний раз кажу, що буду списувати. Якщо до людини не доходить і вона продовжує робити такі речі, я ставлю умову. Дивлюся скільки тренувань людина відходила, а за решту повертаю кошти. Кажу прямо: “Я повертаю гроші й ми з тобою більше не тренуємося. Я поважаю свій час, а ти – ні.” Я сам відмовляюся від таких клієнтів, бо нерви дорожчі ніж гроші.”

Не подобаються тренеру й пихаті клієнти. Розповідає, бували випадки, коли хотілось допомогти людині, а у відповідь хамили.

“Є люди, які щось роблять не правильно. До одних підійдеш, даси пораду – вони подякують. Інші ж кажуть, що вони самі знають краще. Буває, що й самооцінку попускають. Є люди, які приходять показати себе. Це окрема каста – пофоткатися, покрути сідницями, а особливо не позайматися. Але тут можу сказати, що у кожного свої цілі.”

Тренер радить: коли тобі хочуть допомогти – приймай цю допомогу.

“Не варто показувати, що ти найкраще щось знаєш. Якщо підходить професійний, кваліфікований тренер – значить це не просто так. Ну і поводьтесь культурно та дотримуйтесь правил залу.”

Тренерка Оксана Наконечна розповідає, що навчилася зовсім не дратуватися, але неприємні ситуації все ж бувають.

“Правильніше сказати, я не задоволена, коли мої підопічні не дотримуються рекомендацій. Наприклад, я рекомендую ходити не менше 10 тисяч кроків, а вони кажуть: “Я не можу, погода погана, часу нема, я не встигаю”. Стосовно харчування, кажуть: “Я харчуюся правильно 100%.” Потім починаєш питати, а вилізає багато всього. Такі необгрунтовані переконання не подобаються.”

Оксана каже, що після таких випадків пояснює людям, чому так не варто робити. Як правило, більше таких помилок вони не допускають.

“Щодо пропусків. Якщо через поважну причину: здоров’я, проблеми, то я це розумію. Всі ми живі люди зі своїм життям. Але, якщо люди пропускають тренування через погану погоду, то я цього не люблю. Мої клієнти попереджені: три пропуски без причини й ми завершуємо нашу роботу. “

Оксана каже, що випадків для роздратувань зараз майже нема. Адже старається донести всім клієнтам: треба цінувати роботу один одного.

“Мої клієнти знають, що я дуже принципова. Я як закушуся, то вже більше не візьму людину. Був випадок, коли я роздратувалася: дівчинка мене не попередила про те, що не прийде. Записалася і проігнорувала без причини. Вона потім просилася на тренування, але я не відмовила.”

Людям, які приходять в тренажерний зал тренерка намагається донести інформацію, пояснити та навчити. Відвідувачам радить дослухатися до персонального тренера, адже успіх та прогрес залежить від обох сторін.

Персонального тренера, найсильнішої людини Прикарпаття, Володимира Пиндуса найбільше дратує, коли людина приходить з чіткою метою схуднути й не дотримується порад.

“Є люди, які стараються обманути тренера, доказують, що не їдять нічого забороненого і не рекомендованого. Це постійно порушується, а потім приходять і говорять – “Я тренуюся два місяці, а скинув кілограм чи два. Мене це не влаштовує, я хочу більше.” При цьому людина не зізнається сама собі, що порушує правила харчування.”

Тренер каже, що в таких випадках є два варіанти розвитку: або людина розуміє, що має слідкувати за всім сказаним, або відмовляється від самого процесу.

Серед речей, які дратують, коли люди приходять в спортивний зал з надзвичайною кількістю парфумів.

“Коли ти контактуєш з людиною дуже близько, показуєш та пояснюєш вправу, то змішується запах парфумів та поту. Це не найприємніший аромат, який хочеться чути в спортивному залі. Коли людина потіє – це нормально і до цього звикаєш. Але коли парфуми, антиперспіранти занадто активні, то це не приємно дуже.”

Щодо пропусків тренувань. У тренера все дуже просто: пропуск на регулярній основі – співпраця припиняється.

“Якщо людина пропускає одне-два заняття зі зрозумілих та об’єктивних причин, попереджає, то я нормально до цього ставлюся. В нас у кожного бувають різні життєві ситуації. Були випадки, коли людина майже перед тренуванням скасовувує заняття.”

Тренер просить людей, які приходять у спортивний зал, ніколи не залишати за собою нерозібраний інвентар.

“Ще ніколи не йдіть у зал з максимальною кількістю парфумів та макіяжу. Ніколи не підіймайте вагу до якої не готові фізично та психологічно. Ніколи не приходьте в зал з температурою, п’яному стані чи “з будуна”. Бо такі випадки “з будуна” були, відправляю таких людей зразу додому”.

Тренери намагаються максимально пояснити людям всі правила та закони спортивного залу. Проте, не завжди клієнти готові їх дотримуватися. Тоді й виникають неприємні ситуації.

Можливо, ці одкровення вас здивували, а можливо – допомогли краще зрозуміти свого тренера та покращити свої спортивні досягнення після карантину.

Люся Грибик

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тканини, дотики та тренди: як незрячі прикарпатці обирають одяг

Публікація Що дратує фітнес-тренерів: розказують інструктори з Івано-Франківська запозичена із ресурсу WestNews.

Івано-Франківська область вже декілька тижнів знаходиться у “червоній зоні” карантину. Це означає, що діє заборона на роботу спортивних залів. Чимало людей з нетерпінням чекають на відкриття “залізних салонів краси”. І ті, хто ходить займатися регулярно, і ті, хто дають обіцянки кожного понеділка. Тож поки зали зачинені, WestNews вирішив поговорити з франківськими тренерами про те, що їх дратує у роботі з клієнтами. Чому говоримо про неприємні випадки? Щоб після повернення, або першого приходу в спортивний зал ви могли краще зрозуміти свого тренера. А разом із цим покращити свої спортивні досягнення після локдауну. Володимир Стецій працює персональним тренером майже шість років, тож у спортивному залі бачив різне. “Зал для тренерів, як другий дім, а люди приходять сюди і не цінують місце, в […]

Публікація Що дратує фітнес-тренерів: розказують інструктори з Івано-Франківська запозичена із ресурсу WestNews.