Регіони Прикарпаття повинні почати моделювання оптимальних мереж об’єктів надання публічних сервісів та послуг

 

 

Регіони мали час для того, щоб провести інвентаризацію наявних об’єктів надання публічних сервісів та послуг, і вже повинні перейти до етапу моделювання оптимальних мереж.

Про це сказала міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час селекторної наради з представниками міністерств та облдержадміністрацій щодо моделювання мереж надання публічних сервісів та послуг. У нараді взяли заступник голови облдержадміністрації Світлана Онищук та керівники департаментів і служб ОДА.

Як відомо, Прем’єр-міністр доручив центральним органам виконавчої влади спільно з облдержадміністраціями до грудня змоделювати оптимальні мережі надання публічних сервісів та послуг в регіонах, що сприятиме забезпеченню мешканців громад доступними та якісними послугами та сервісами.

Заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода наголосив, що процес моделювання потрібно якомога швидше завершити.

«До цього процесу потрібно залучати народних депутатів, органи місцевого самоврядування, які зацікавлені брати участь у процесі моделювання. У будь-якому випадку, всі ОДА мають проінформувати народних депутатів про цю роботу, особливо на її фінальній стадії, для того, щоб вони мали інформацію про перспективні мережі регіону, зокрема, що знаходяться в їхніх округах. Це сприятиме вирішенню питань пов’язаних із, наприклад, визначенням пріоритетних проектів і джерел їх фінансування наступного року: чи з ДФРР, чи з субвенції на соціально-економічний розвиток, чи з інших бюджетних програм», — зазначив заступник міністра.

Він також наголосив, що до 25 листопада ОДА повинні узгодити змодельовані мережі з профільними міністерствами. Лише після цього Мінрегіон їх узагальнить.
Дополнительно: