Рік на посаді: які зміни відбулися у пологовому будинку Івано-Франківська під керівництвом Сергія Стефанка

У листопаді 2017 року міська рада призначила нового голову комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр”.

Ним став Сергій Стефанко. Раніше він був на посаді заступника головного лікаря міського клінічного пологового будинку. Крім того він є екс-депутатом міської ради попереднього скликання.

Варто нагадати, що влітку 2017 року міський голова Руслан Марцінків розкритикував тодішнє чинне керівництво перинатального центру, а саме – Михайла Пруднікова. Тоді Прудніков заявив, що таке ставлення мера до його роботи спричинене тим, що міський голова начебто хоче призначити на посаду керівника свого кума – Сергія Стефанка. Після такої заяви Руслан Марцінків публічно заперечив кумівські стосунки з нинішнім керівником пологового.

У листопаді 2018 року минув рік як Сергій Стефанко керує Івано-Франківським міським клінічним перинатальним центром. За цей рік у пологовому будинку відбулося чимало змін, інформує WestNews.

29 грудня 2017 року в перинатальному центрі відбулося відкриття оновлених операційних залів. Обіцяли, що надалі будуть продовжувати ці роботи.

23 лютого 2018 року вже відкрили відремонтований операційний блок гінекологічного відділення. Загалом на ремонт витратили 750 тисяч гривень, а гроші виділили з обласного бюджету.

4 квітня у перинатальному центрі відбулося вручення першого бейбі-боксу для немовлят. Ще тоді такі речі отримували тільки пільгові категорії, діти учасників АТО. Середня ціна коробки – близько 3 000 гривень.

8 травня  в міському клінічному перинатальному центрі презентували новий апарат ультразвукової діагностики. Вартість апарату – 2 мільйони 300 тис. гривень.

22 травня в місті трапився резонансний випадок за участі працівниці пологового: поліція затримала медсестру, яка отримала хабар у розмірі 2000 євро. Згодом в Івано-Франківській прокуратурі відбувся брифінг з цього приводу. Так стало відомо, що медична сестра отримала хабар, щоб працевлаштувати місцеву мешканку. Їй загрожує або штраф від 12 до 25 тисяч гривень, або позбавлення волі від 2 до 5 років.

Однак уже у червні депутат Івано-Франківської міської ради Андріан Волгін повідомив про те, що керівник перинатального центру Сергій Стефанко закупив апарат УЗД за два мільйони гривень, ціна якого, як каже активіст, небагато-немало 600 тисяч гривень. Волгін подав депутатський запит, а відповідь на нього виклав у соцмережу. Опісля депутат завітав до Стефанка в робочий кабінет, де спробував прояснити ситуацію. Не почувши чіткої відповіді, він жбурнув у директора сухарями (відео).

«Нехай громада бачить корупціонера», – вигукнув Волгін.

«Ви в мене кинули сухарями…», – обурився Сергій Стефанко.

«Я вам так, на майбутнє, щоб ви вже звикали до сухарів. Звикайте! А коли будете в суді, то я коц ще принесу», – додав депутат.

Після зустрічі, Стефанко звернувся до поліції, у тому числі й до кіберполіції.

“Депутат Волгін вирішив розіграти театральну постановку. Він зайшов до мене у кабінет та поклав заздалегідь заготований пакет з сухарями на стіл. Потім увімкнув мобільний телефон у режим відеозйомки, наговорив купу звинувачень і жбурнув у мене сухарями. Відео з телефону виклав у соціальну мережу «Фейсбук»”, – говорить Сергій Стефанко.

Очільник стверджує, що новий апарат УЗД був доставлений в опечатаних ящиках. Обладнання виготовлене 18.05.2017 року, змонтоване постачальником, там  працюють усі системи і датчики. На апарат надали гарантію 12 місяців. Також зазначив, що працівники УЗД відділення випробовували новий апарат  – він відповідає усім сучасним вимогам.

Уже згодом обласна прокуратура порушила справу за зверненням Андріана Волгіна стосовно закупівлі УЗД-апарату.

Крім того, цю ситуацію роз’яснила начальник відділу охорони здоров’я Марія Бойко. Вона зазначила, що потреба у закупівлі апарату ультразвукової діагностики в міському перинатальному центрі назріла давно. Так, 21.02.2018 року була оголошена закупівля за процедурою відкритих торгів 1 комплекту апарату ультразвукової діагностики для гінекології та неонатології на суму 2 300 000 грн. Аукціон відбувся 12.03.2018 року за трьома раундами та за результатами його перебігу було визначено двох учасників потенційних переможців.


20 червня завершився ремонт двору на території поліклініки №1 та гінекологічного відділення міського перинатального на вулиці Чорновола. Там зняли старе покриття дороги та тротуарів, частково забрукували проїзд та пішохідні доріжки. Крім того, встановлено зручні лавки, облаштовано 24 місць для паркування, додатково відведено ділянки для зелених насаджень.

Уже 27 липня трапилися знову скандальні ситуації у пологовому: франківка опублікувала фото, як виглядає палата. Фото жінка підписала так:

“Санітарія на “найвищому” рівні. Вже мовчу про кімнати особистої гігієни. Як то так підмиватись, щоб нічого не ципанути? У душовій тече кран, у туалетах нестерпний сморід, а з раковини вилазять черв’яки. А примусово-благодійні внески то вимагають! Для жителів міста – один тариф, для жителів сіл – другий тариф, а для жителів області ще інший тариф. Та вже, як берете ті благодійні внески то зробіть порядок у своїх відділеннях”.

4 вересня ще одна обурена мешканка написала на своїй сторінці у мережі, що  у палатах є запах каналізації, яка протікає у підвалі, а виписка мами та новонародженого малюка відбувається через старі поржавілі двері. Також вона зазначила, що відвідувачі, які провідують жінок йдуть страшними коридорами, стіни яких у грибку і цвілі.

Тоді Журналістка WestNews вирішила дізнатися, як насправді відбувається виписка матерів та їх дітей, тому  поспілкувалася із директором івано-франківського перинатального центру Сергієм Стефанко. Очільник запросив журналістку до пологового та показав, що насправді відбувається у медзакладі.

“Це вже не вперше нас у такому звинувачують!” – зазначив тоді головний лікар.23 вересня мешканців міста зареєстрували електронну петицію до влади Івано-Франківська, у якій висунули 11 вимог щодо реформування пологового будинку.

Вимоги були такими:

Затвердити план реформування Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру, покращити харчування в ІФМКЦП, створити перелік платних та безкоштовних медикаментів, забезпечити прозоре і цільове використання благодійних внесків, створити наглядову раду при КП “ІФМКПЦ”, створити сучасний сайт, створити скриньки довіри та розмістити їх на кожному поверсі, створити інформаційний центр для жінок, запровадити відкритість та підзвітність громаді головного лікаря, передбачити можливість контрактної форми співпраці між породіллею та лікарем та навести елементарну чистоту і лад.

Щоб петицію розглянули, треба щоб було 250 підписів мешканців. Однак підписало тільки 52, тому з 21 листопада петиція стала неактивною.

Але 14 вересня міський клінічний перинатальний центр надав інформацію про харчування породіль. 380 тис. грн – саме таку суму виділили з міського бюджету на покращення харчування жінок після пологів. Відтепер, на харчування породіль на 2018 рік по субвенції було виділено 900 тис. грн, ще 150 тис. виділили з міського бюджету. В серпні з міського бюджету додали ще 380 тисяч гривень. Таким чином вартість одного дня харчування породіллі зросла з 19,00 до 40,00 грн. Наразі у раціон харчування породіль входять такі продукти, як: м’ясо, печінка, риба, сардельки, сир твердий, курятина, кефір та інколи йогурти.

14 листопада  пологовий отримав сучасне обладнання, яке допомагає спостерігати за станом мозку та ураженнями немовлят. У той час закупили понад 30 дитячих ліжечок, пеленальні столики. Паралельно триває ремонт на 3-му поверсі, невдовзі розпочнеться реконструкція приміщень на 5-му поверсі з облаштування реанімаційного відділення для дорослих. Крім того, планують замінити близько 100 вікон та двох десятків дверей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франківські студенти медуніверситету застосували свої вміння на практиці у перинатальному центрі. ФОТО/ВІДЕО

The post Рік на посаді: які зміни відбулися у пологовому будинку Івано-Франківська під керівництвом Сергія Стефанка appeared first on WestNews.com.ua.

У листопаді 2017 року міська рада призначила нового голову комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський міський клінічний перинатальний центр”. Ним став Сергій Стефанко. Раніше він був на посаді заступника головного лікаря міського клінічного пологового будинку. Крім того він є екс-депутатом міської ради попереднього скликання. Варто нагадати, що влітку 2017 року міський голова Руслан Марцінків розкритикував тодішнє чинне керівництво перинатального […]

The post Рік на посаді: які зміни відбулися у пологовому будинку Івано-Франківська під керівництвом Сергія Стефанка appeared first on WestNews.com.ua.