Прикарпатцям на замітку: як обрати смачний і безпечний кавун (відео)

Сезон кавунів для калушан: як обрати безпечну ягоду. ВІДЕО

6-кілограмова ягідка за один присіст, — це найкращий спосіб вживання баштанних, кажуть фахівці. Вітаміни в розрізаних кавунах живуть недовго, тому вживати їх радять протягом доби. А от купувати те, що уже накрили плівкою, взагалі протипоказано, — йдеться в сюжеті ТРК “Незалежність”, інформують “Вікна”.

Щоб не розчаруватися покупкою, експерти радять ретельно обирати кавун. Доспіла ягода дзвінко скрипить, є твердою, має жовтувату пляму.  Варто пам’ятати, що кавун стерильний всередині до тих пір, поки його не розрізати.

Начальник відділу Калуського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби  Оксана Ананєвич розповідає:

“Часто купують різані кавуни, покриті поліетиленовою харчовою плівкою, це надзвичайно шкідливо, тому що підвищується ризик повторного мікробного забруднення кавуна чи дині, а також  під плівкою на сонці різко збільшується вміст нітратів та інших токсичних речовин”.

Ольга Тимцарюк, лікар ветеринарної лабораторії, також акцентує увагу на тому, що не варто купувати розрізані кавуни, а також додає:

“Не слід брати кавун на стихійних ринках, лише на перевірених торгових місцях з документами та результатами проведення ветсанекспертизи”.

Фахівці наголошують, що неможна вживати зернятка, а також не варто їсти частину кавуна біля самої шкірки.

Детальніше — в сюжеті ТРК “Незалежність”.

The post Прикарпатцям на замітку: як обрати смачний і безпечний кавун (відео) appeared first on Версії | новини та розслідування.

Калушани активно купують кавуни на ринках. Сюди смугасті ягоди потрапляють в основному з Херсонщини.

The post Прикарпатцям на замітку: як обрати смачний і безпечний кавун (відео) appeared first on Версії | новини та розслідування.