Прикарпатські рятувальники радять, як убезпечити відпочинок в горах

 

Гори Карпати приваблюють туристів на відпочинок. Та, як свідчать конкретні факти, дуже часто мандрівники під час подорожей гірськими схилами потрапляють в різні нештатні ситуації. З початку року рятувальники Прикарпаття здійснили 16 виїздів для надання допомоги туристам в горах, врятовано 17 людей.

Тому рятувальники нагадують, що гірський відпочинок вимагає особливої підготовки та відповідального ставлення. Перш ніж вирушити у похід, варто зареєструвати свій туристичний маршрут в регіональному підрозділі рятувальної служби.

Важливо в гори ходити групами, в яких є досвідчені туристи та інструктори. В залежності від виду і тривалості маршруту необхідно мати спеціальне якісне спорядження, а також медичну аптечку. Мобільні телефони, топографічні карти та GPS-приймачі завжди стануть у нагоді, оскільки з допомогою телефону можна зв’язатись з навколишнім світом, а з допомогою GPS можна легко орієнтуватись на місцевості при поганій видимості.

У випадку поганої погоди слід відмовитись від походу. Також не слід йти у похід при темряві чи тумані. На підйомах слід сповільнювати швидкість руху та постійно звертати увагу на стан найслабших учасників походу.

Пам’ятайте, що більшість нещасних випадків та смертей ставались при спусканні зі скель та різких підйомів. Також у будь-якому поході лижні палиці тільки підвищать вашу безпеку та полегшать пересування місцевістю.