Прикарпатець став переможцем премії Андрія Бокотея серед художників-склярів

У Львові оголосили переможців міжнародного конкурсу художників-склярів імені Андрія Бокотея. Цьогоріч участь у ньому взяли майже два десятка митців віком до 35-ти років.

Другий рік поспіль переможцем конкурсу став студент ІV курсу кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв, уродженець села Перекоси Калуського району Руслан Лучко. Про це інформує WestNews з посиланням на “Вікна”.

Очолював журі президент Національної академії мистецтв України професор Андрій Чебикін. Переможців нагородили в Музеї скла у Львові, де триває виставка робіт учасників конкурсу. Руслан Лучко став переможцем вдруге, цього разу — з композицією “Суб’єктивні тіла” в техніці гутного скла.

Переможець конкурсу отримає можливість взяти участь в ІІ Міжнародній конференції художників-склярів у місті Нінбо, КНР. Призери другого і третього місця отримали, натомість, грошову винагороду у розмірі 20000 та 10000 гривень відповідно.

Львівська академія мистецтв — єдиний заклад в Україні, де вчать художників-склярів, і один з небагатьох у Східній Європі, який має кафедру художнього скла.

Таку премію започаткували рік тому професор, колишній багаторічний ректор Львівської академії мистецтв Андрій Бокотей, а також китайський колекціонер Ю Яомінь. Молоді художники-склярі вельми креативно підійшли до участі в конкурсі: запропонували свої сміливі фантазії, виконані у різних, навіть найскладніших техніках.

Переможець конкурсу Руслан Лучко зауважує:

«Гутна технологія — це є дуже складна, навіть враховуючи те, що зі всіх склярів цілого світу в гуті працюють тільки 5% художників. Якщо поглянути на мою роботу, можна побачити певні тіла, організми, які є максимально агресивними і намагаються відділити себе від зовнішнього світу, від впливу зовнішньої інформації».

Конкурсні роботи всіх трьох переможців увійдуть у колекцію Чженцзянського музею скла «Ґрінвейв».

Довідка. Руслан Лучко — студент кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв, двічі лауреат другої премії професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів, яку вручали у приміщенні Національного музею у Львові. Окрім художнього скла та живопису, Руслан Лучко експериментує в напрямках актуальних художніх практик, таких, як інсталяції, відео-арт, перформанс та 3D-моделювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 25-річна красуня з Калуша претендує на перемогу в конкурсі Miss Travel Ukraine. ФОТО

Публікація Прикарпатець став переможцем премії Андрія Бокотея серед художників-склярів запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.

У Львові оголосили переможців міжнародного конкурсу художників-склярів імені Андрія Бокотея. Цьогоріч участь у ньому взяли майже два десятка митців віком до 35-ти років. Другий рік поспіль переможцем конкурсу став студент ІV курсу кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв, уродженець села Перекоси Калуського району Руслан Лучко. Про це інформує WestNews з посиланням на “Вікна”. Очолював журі президент […]

Публікація Прикарпатець став переможцем премії Андрія Бокотея серед художників-склярів запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.