Прибутковий росток: як подружжя з Прикарпаття вирощує спаржу (фото, відео)

Подружжя з Прикарпаття Марія Тулайдан та Володимир Тимків вирощує спаржу у селі Конюшки Рогатинської територіальної громади.

Першу плантацію заклали 6 років тому, пишуть Версії з посиланням на Суспільне Карпати.

“Коли ми тільки починали, всі нам казали: “Ні, ні. Навіщо, цього ніхто не знає, не буде купляти, бо висока ціна”. Але ми вірили в свій успіх, вірили, що воно смачно, що воно людям сподобається, оскільки нам сподобалося дуже сильно”, — розповідає засновниця фермерського господарства Марія Тулайдан.

Другу плантацію на півтора гектара заклали 4 роки тому. Цьогоріч вже зібрали з неї урожай.

“Коли я познайомилася з чоловіком, приїхала до нього в гості. Ми гуляли по городу, він показував свою діяльність. Він вже займався фермерством, а я тільки хотіла. У нього був один такий кущик невеличкий, і він каже: “Дивися – це спаржа. Я зараз для тебе її приготую”. Він пішов, приготував її, я спробувала і одразу закохалася. Кажу: “Я хочу це вирощувати, я буду це вирощувати. Йди мені купляй насіння. Це — смачно, нехай люди пробують”, — каже Марія Тулайдан.

Вирощують спаржу для розсади. За словами Володимира Тимківа, раніше займалися овочами, але захотіли різноманіття.

“Вона цікава тим, що її один раз посадив, і вона на одному місці росте 10 років. До вимог грунтів вона невибаглива. За нею потрібний мінімальний догляд. Вона, по суті, не хворіє, шкідниками майже не пошкоджується”, — каже Тимків.

Володимир Тимків розповідає, у сезон спаржу збирають щодня:

“Є кореневище, воно має багато точок росту. Ми одну зрізаємо, виростає інша. Урожай спаржі залежить від густини посадки та технології вирощування. На один гектар можна розміщувати від 18 тисяч до 42 тисяч рослин. При середній густині десь 25 тисяч рослин на гектар, із плантації віком 4-5 років можна розраховувати на 4 тонни плюс-мінус”.

Спаржа – рання культура. Її збирають із середини квітня до червня. Володимир Тимків вважає це великим плюсом.

“Починається спаржа, потім — полуниця, смородина, малина чи будь-яка інша ягода. І так можна цей цикл провести до самої осені. Ми можемо забезпечити людей роботою, починаючи із самої весни до самої осені”, — каже Тимків.

Окрім спаржі, подружжя вирощує смородину, порічки, обліпиху та артишоки.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Подружжя з Прикарпаття Марія Тулайдан та Володимир Тимків вирощує спаржу у селі Конюшки Рогатинської територіальної громади. Першу плантацію заклали 6 років тому, пишуть Версії з посиланням на Суспільне Карпати. “Коли ми тільки починали, всі нам казали: “Ні, ні. Навіщо, цього ніхто не знає, не буде купляти, бо висока ціна”. Але ми вірили в свій успіх, вірили, […]