Потопів більше не буде: Смушак хоче перетворити Франківськ на місто-губку

Про це йшлося під час сьогоднішньої оперативної наради у міського голови.

Очільник департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак розповів про новітні підходи поводження з дощовими водами.

На сьогодні в місті дощівку приймає КП “Івано-Франківськводоекотехпром”, мережа сягає 192 кілометрів. Але не завжди дощова каналізація може впоратись з тоннами води.

Окрім того, обслуговування дощової мережі та плата за стоки, які потрапляють на водоочисні споруди обходиться в копійку. Щоб зєкономити, головний комунальний пропонує переймати європейський досвід – застосувати метод “місто-губка”. Для цього потрібно будувати місто не з бетону та бруківки, а з альтернативних поверхонь, які поглинають воду.

Концепція “губки”передбачає протилежний підхід: кущі, дерева і газони на дахах, фасадах і в громадських місцях “вбирають” дощову воду.

Дуже цікавими є мультифункціональні громадські місця в Європі – наприклад, дитячі майданчики або газони, які під час дощу перетворюються на тимчасові “калюжі”. Зібрана таким чином дощова вода або випаровується на місці, або використовується для охолодження будівель.

 

“Ми вже працюємо у цьому напрямку. Зокрема, намагаємося збільшити кількість зелених зон. Також  застосовуємо екобруківку, на яку багато хто нарікає”, – додав Смушак.

Концепцію міста-губки планують винести на розгляд міської ради.

 

The post Потопів більше не буде: Смушак хоче перетворити Франківськ на місто-губку appeared first on Версії | новини та розслідування.

Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою планує впроваджувати в Івано-Франківську європейські інновації.

The post Потопів більше не буде: Смушак хоче перетворити Франківськ на місто-губку appeared first on Версії | новини та розслідування.