Постраждалим внаслідок червневої повені прикарпатцям виплачено понад 50 мільйонів гривень матеріальної допомоги

 

На Івано-Франківщині продовжуються роботи із ліквідації наслідків повені, яка впродовж 22-24 червня завдала значних матеріальних збитків жителям області та об’єктам інфраструктури. За попередніми підрахунками пошкоджень та руйнувань зазнали 1895 об’єктів комунальної власності. Для їх відновлення необхідно понад 2 млрд. гривень. Про це сьогодні йшлося на нараді під керівництвом голови обласної державної адміністрації Віталія Федоріва.

Зазначалося, що на сьогодні без газопостачання залишаються 1807 абонентів у 16 населених пунктах. Продовжуються роботи щодо забезпечення транспортного сполучення, відновлення доріг, мостів, берегоукріплень. За попередніми підрахунками в області зазнали пошкоджень та руйнувань 1895 об’єктів комунальної власності, а для їх відновлення необхідно понад 2 млрд гривень.

«Для ліквідації наслідків стихії з резервного фонду Державного бюджету для області було виділено 480 мільйонів гривень. Першочергово ми спрямували ці кошти на виплату матеріальної допомоги постраждалим від стихії. Зокрема, на сьогодні людям виплачено понад 50 мільйонів гривень», – наголосив Віталій Федорів.

Керівник області підкреслив, що нарахування матеріальної допомоги відбувалося виключно згідно з розпорядження КМУ від 02.07.2020 року № 811-р «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка виникла у червні 2020 року».

Також фінансовий ресурс спрямують на відновлення об’єктів соціальної сфери, мостів і мостових переходів комунальної власності, водогосподарських об’єктів та закріплення зсувонебезпечних ділянок, відновлення об’єктів газового господарства та автомобільних доріг комунальної власності місцевого значення.

Станом на сьогодні обласною державною адміністрацією, спільно з районами, містами та ОТГ відпрацьований Перелік невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
Дополнительно: