Подобається чи відлякує: що думають іноземні студенти про Івано-Франківськ

З року в рік до Івано-Франківська приїжджає чимала кількість студентів з усього світу.

Основна причина – доступна та якісна освіта. Приїхавши сюди, студенти відкрили для себе місто не лише для навчання, а й для простого життя.

Іноземні студенти розповіли WestNews що їм подобається чи ні в Івано-Франківську.

Ольга Войцеховська з Польщі студентка Івано-Франківського національного медичного університету

Дівчина розповідає, що їй дуже сподобався Франківськ, бо місто дуже схоже до польських.

“Коли я приїхала перший раз, то у мене не було культурного шоку. Ми маємо дуже багато спільних речей. Тоді мені дуже сподобався старий ринок, ратуша, відреставрована архітектура і ваша кава.”

Улюблене місце дівчини – “Арка Дружби” на вулиці Низовій, яка виходить на майдан Шептицького.

“З одного боку на ній пише Івано-Франківськ, а з іншого Станіславів. Кожного разу, коли я проходила через цю арку, на екзамени, то загадувала собі, що це на щастя. Також дуже люблю Ратушу. Коли до мене приїжджає сім’я або друзі, ми йдемо туди, щоб подивитися на ціле місто. А ще дуже гарний вокзал.”

Дівчина каже, що в Івано-Франківську нема мінусів. Адже тут є усе потрібне для студентів.

“Можливо, якби я хотіла тут жити, то знайшла б і мінуси. Але для студента це дуже гарне і приємне місто. Я б дуже хотіла повернутися після навчання у Франківськ раз у рік з друзями, зустрітися з одногрупниками. Це місто буде назавжди у моєму серці.”

Самуел Гасі з Гани студент Івано-Франківського національного університету нафти й газу

Хлопець живе в Івано-Франківську вже два роки. Вчиться за спеціальністю нафтогазова інженерія та технології.

“Я довго думав над тим, який технічний університет обрати для навчання і обрав цей. Тепер я тут, і саме у цьому місті я отримую нові знання, підвищую свою кваліфікацію, думаю про кар’єру, вивчаю нову і дуже цікаву українську мову і знайомлюся з новими людьми”.

Самуель розповідає, що в Івано-Франківська є досить багато плюсів: компактність, затишок, культура.

“Місто затишне і маленьке, тому не потрібно годинами їхати у транспорті, висиджувати в заторах і марнувати час в маршрутках. Натомість за 10-15 хвилин можна пішки прийти до університету чи до центру. До всього ж, центр і саме місто дуже гарне. Завжди знайдеться місце аби випити кави чи просто відпочити на повітрі. Варто згадати культуру і національні страви: вареники, борщ, цікаві свята. Тут завжди весело і пізнавально. А ще франківці дружні люди.”

Улюбленим місцем хлопця є міське озеро. Тут він катається на велосипеді або просто гуляє у роздумах про все на світі.

“Обожнюю парк Шевченка, ратушу, центр міста. Іноді проводжу час у Вовчинецьких горах, споглядаючи на місто. Це неймовірні відчуття.”

Знайшлися серед таких плюсів і мінуси – франківці не дуже знають англійську мову.

“Франківці не дуже розмовляють англійською. Спершу було дуже важко, адже мене ніхто не розумів. Проте я намагаюся вчити українську мову і давати собі ради на ринку, в банку чи у поліклініці. Якщо я тут, в Україні, то повинен знати українську мову.”

Студент зізнається, що Франківськ вже став йому другим домом і він знає місто, як свої п’ять пальців.

“Я почуваюся тут комфортно. Я тут радію, сміюся, іноді плачу, живу; саме тут проводжу свої студентські роки. Я точно буду сумувати за ним після закінчення навчання.”

Жанту Франкі з Камеруну студент Івано-Франківського національного медичного університету

Хлопець живе в Івано-Франківську вже майже три роки. Жанту хотів стати медиком, потім прийняв рішення вчитись за кордоном.

“В Україні вчився мій друг, який розповідав мені як тут добре і цікаво. У мене була віза і я вирішив поїхати спробувати.”

Студент розповідає, що загалом багато містом не гуляє. Проте, серед улюблених місць – центральна частина міста та парк.

“У Франківську комфортно жити, бо пішки можна прийти будь-куди. Але є такі адреси, що треба їхати автобусом. Це теж дуже зручно і недовго.”

Розповідає, що у Франківську важко харчуватися. Бо у місті нема багато традиційних для нього інгредієнтів. Більше мінусів особливо виділити не зміг. Каже, що їх важко знайти.

“Може серед мінусів це дороги. Взагалі, коли паде сніг чи дощ, то важко ходити.”

У майбутньому захотів би залишитися в Івано-Франківську. Над таким варіантом поки думає.

“В майбутньому якщо буде можливість тут залишитися, то чому б і ні. Якщо не буде, то повернусь додому. Ще нічого не можу сказати, час покаже. Я думаю.”

Олівер Домінгос з Анголи студент Івано-Франківського національного університету нафти й газу

В Івано-Франківську студент вчиться також вже два роки за спеціальністю комп’ютерна інженерія.

“Навчання тут мені порекомендував мій брат. Він все розповів і в результаті мені дуже це сподобалося.”

Олівер розповідає – місто йому подобається тим, що тут тихо і немає багато повеней.

“Було легко адаптуватися до ритму міста. У Франківську мені подобається ходити в театр. Одна з вистав на якій я був – комедія. Ще дуже багато ходжу на футбольні майданчики.”

Каже, що у Франківську є мінуси. Зокрема, це те, що місто маленьке і тут нема великої різноманітності. Але попри це Франківськ вже встиг стати для студента другим домом.

“Я маю багато тут друзів-українців. У моїй групі лише я один іноземець. Чи повернусь я додому, чи залишусь тут ще не знаю. Час покаже.”

Самрганснк Абду аль Кадир з Іраку студент Івано-Франківського національного університету нафти й газу

В Івано-Франківську студент живе вже чотири роки. Приїхав за порадою брата.

“Спочатку поїхав сюди мій брат. Він розказав, що тут можна вчитися. В мене була мрія стати інженером, тому я вирішив сюди поїхати.”

Серед улюблених місць називає парк Шевченка та міське озеро. Каже, що спочатку дивувався з кількості закладів та магазинів у місті.

А от мінус для студента це місцева погода влітку – дощ та вітер. Каже, що звик до спеки.

“За чотири роки як не можна не любити це місто. Я б дуже хотів залишитися тут жити, але, на жаль, повернуся додому. У Франківську дуже приємні та дружні люди. Тут можна жити, негативу дуже мало.”

Кожен для себе виділив, як плюси, так і мінуси проживання в Івано-Франківську. Місто посіло особливе місце у серці кожного студента. Незважаючи ні на що, повертатися у Франківськ вони хочуть і будуть. Адже це місто для них вже, як другий дім.

Люся Грибик

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Позитивних рішень з цілого світу було лише 23”: франківська студентка про різницю у дистанційному навчанні в Україні та Польщі

Публікація Подобається чи відлякує: що думають іноземні студенти про Івано-Франківськ запозичена із ресурсу WestNews.

З року в рік до Івано-Франківська приїжджає чимала кількість студентів з усього світу. Основна причина – доступна та якісна освіта. Приїхавши сюди, студенти відкрили для себе місто не лише для навчання, а й для простого життя. Іноземні студенти розповіли WestNews що їм подобається чи ні в Івано-Франківську. Ольга Войцеховська з Польщі студентка Івано-Франківського національного медичного університету Дівчина розповідає, що їй дуже сподобався Франківськ, бо місто дуже схоже до польських. “Коли я приїхала перший раз, то у мене не було культурного шоку. Ми маємо дуже багато спільних речей. Тоді мені дуже сподобався старий ринок, ратуша, відреставрована архітектура і ваша кава.” Улюблене місце дівчини – “Арка Дружби” на вулиці Низовій, яка виходить на майдан Шептицького. “З одного боку на ній пише Івано-Франківськ, […]

Публікація Подобається чи відлякує: що думають іноземні студенти про Івано-Франківськ запозичена із ресурсу WestNews.