Підкуп на “Буковельському” окрузі: кандидат показав скандальне відео

Як пише апостроф у неділю в 87-му одномандатному виборчому окрузі на Прикарпатті відбудуться вибори до Верховної Ради України, і, як пишуть журналісти, там “в хід пішов підкуп”.

Про це повідомляє “ГолосUA”.

Так, в мережу потрапило відео, в якому “організатори обговорюють схему підкупу виборців на користь кандидата в депутати Олександра Шевченка, ексвласника курорту “Буковель”.

Його опублікував інший кандидат по цьому округу – Михайло Ноняк, який звернувся до міністра внутрішніх справ Арсену Авакову із закликом “припинити цей шабаш”.

На відео зафіксовано, що за кожні десять голосів на користь Олександра Шевченко, організаторам “схеми” нібито “платять по тисячі гривень”. Зокрема, в розмові між “торговцями голосами” йдеться про те, що: “Якщо людина має бажання затягнути в список свою сім’ю, друзів на підтримку Шевченко, оплата відповідно за десять осіб буде тисяча гривень”, – каже один з “організаторів схеми” підкупу виборців.

Як пишуть журналісти, фігуранти “з побоюванням відзначають, що в окрузі працює прокуратура, тому звітувати про виконану роботу “збирачі” голосів повинні на специфічному жаргоні”.

“Продзвонювати будуть всіх. І до виборів, і в день виборів і після будуть продзвонювати питати вам привезли будматеріали, цукерки, в кількості… Цукерки, печиво. Прокуратура працює. Наприклад, комусь із твоїх пацанів подзвонять і спитають, вам привезли сьогодні в кількості… кілограм штукатурки або кілограм ромашок. Відповідно, це тисяча гривень”.

Журналісти встановили головну дійову особу організації підкупу виборців на користь Шевченка і залякування опонентів – це так званий активіст Володимир Крайник, він же депутат від партії “За майбутнє” в Богородчанської територіальній громаді.

Facebook-стрічка організатора “схеми” заповнена репостами кандидата в нардепи Олександра Шевченко.

На фото – Олександр Шевченко та Володимир Крайник разом

Як говориться в матеріалі, Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області зобов’язав поліцію відкрити кримінальну справу за фактом можливого підкупу виборців (ч. 4 ст. 160 КК України) з боку кандидата в народні депутати від партії “За майбутнє” в 87 окрузі Олександра Шевченка. Покарання за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.