Пережити коронавірус: як здолати погані думки та чим зайнятись у вільний час

Каранатин! Звучить страшно, але з усього треба черпати тільки позитив. Звичайно, після всього що відбувається важко буде залишитись у тому ж емоційному, моральному та фізичному стані що і до того, проте є певні секрети як цього досягти. За порадами ми звернулись до Світлани Стецюк- психолога, базового консультанта в методі позитивної психотерапії, консультанта Міжнародного Центру Психології і Здорового Мислення Positum Systems з багаторічним стажем.

Чому ми панікуємо і що таке паніка, які її наслідки для нашого організму?

Паніка – психодинамічна , автоматична реакція направлена на подолання тривоги. Тривога ж виникає, коли є якийсь фактор стресу при відсутності дії. Іншими словами, паніка – це дія, яка направлена на зниження тривоги. Та от тільки дія ця тривогу не зменшує, а навпаки – підсилює. Адже  панічні дії є хаотичними і не пов’язані з предметом, який викликає цю тривогу. Тривала дія стресу на організм може перейти в хронічну. А це призводить до функціональних, а потім і органічних порушень у роботі нашого організму. І якщо шанс захворіти коронавірусом мінімізовано, то шанс активувати свої хронічні захворювання або перевести уже існуючі функціональні порушення в органічні при паніці стає цілком реальним. А ще, коли організм ослаблений панікою, то захворювання вірусом перестає бути таким уже й примарним. Сильний імунітет легко справляється з вірусами! Адже імунітет – це здатність організму себе захистити! І захист цей стосується усіх сфер: фізіологічної, ментальної та емоційної. Коли ви намагаєтеся порятувати тільки ваше тіло і захистити його, імунітет понижується, бо вся увага організму спрямована на те, щоб мінімізувати для себе наслідки паніки, ваш імунітет намагається справитися із загрозою, яку безпосередньо створюєте ви самі.

Що робити, щоб не піддатися паніці і залишатися в ресурсному стані?

Для підтримки і допомоги собі у фізіологічній сфері важливо:

 1. Продовжувати вести активний спосіб життя, прогулюватися при можливості на свіжому повітрі. Якщо вам потрібно кудись і ви можете туди дійти пішки, зробіть це.
 2. Дотримуватися особистої гігієни!
 3. Підтримувати свій організм у весняний період якісною їжею, що містить достатньо вітамінів. Виключити з раціону їжу, що послаблює і засмічує ваш організм.
 4. Вправа на момент, коли накочується відчуття паніки: спробуйте відслідкувати своє дихання. Коли вдихаємо повітря, заповнюємо живіт повітрям, а коли видихаємо, злегка втягуємо. Щоб краще відчути процес, покладіть руку на живіт.
 5. Пити достатню кількість гарячої (біля 60 градусів) води и трав’яних чаїв.

Необхідно дати собі ментальну підтримку:

 1. Фільтрувати ту інформацію, котра надходить відусюди! Перестати дивитися и читати новини хоча б у цей період! Читайте тільки факти! Читайте статистику, але в перевірених виданнях ! Просто будьте в курсі, щоб вчасно зреагувати! Зупиняйте своїх знайомих, що панікують! Відгородіть свій організм від ментального сміття, яке навколо! Дотримуйтеся ментальної гігієни!
 2. Як тільки ви відчуваєте тривогу, почніть з собою внутрішній монолог: запитайте себе, що відбувається, усвідомте, що ви починаєте тривожитися. Далі питання – які думки викликають у мене тривогу, і відповідь – що треба зробити, щоб мені стало спокійніше, чи можу я на все це вплинути, що я можу зробити у цій ситуації. Навіть, якщо все, що ви можете зробити це перестати про це думати – це вже багато!
 3. Зараз в інтернеті з’являється більше онлайн курсів. Це прекрасна нагода дізнатися про щось новеҐ, чогось навчитися.
 4. Важливо і необхідно скласти для себе чіткий план дій для профілактики і план дій на випадок, якщо ви відчуєте слабкість.
 5. Визначте суму, яка може бути необхідна для цього. Залиште її недоторканою. Вона стане в пригоді після карантину: відправитеся в подорож або ж потішите себе чимось приємним.

Щодо емоційної сфери:

 1. Дотримуйтеся емоційної гігієни ( Пам’ятаєте? Внутрішній діалог)!
 2. Цей період – прекрасна нагода налагодити контакт з собою, підняти рівень емоційного інтелекту!
 3. Якщо ви залишилися вдома з дитиною–це прекрасна с можливість приділити дитині увагу і час, влаштувати настільні ігри, спільні прогулянки (заодно і свого внутрішнього малюка порадуєте)!
 4. Звільніться від контактів з токсичними людьми або ж по можливості обмежте спілкування з ними! Зупиняйте розмови на теми, що викликають у вас тривогу і страх!
 5. Створюйте для себе оточення, що підтримує і надихає!
 6. Займіться тим¸ що приносить вам радість. Якщо ви не знаєте, що може вас порадувати, згадайте, що радувало вас раніше, спробуйте щось нове.
 7. Навчайтеся вмінню радіти життю у дітей! Спостерігайте за природою! Радійте весні! Оновіть своє сприйняття життя! Читайте, слухайте і дивіться те, що надихає вас і мотивує жити!
 8. Вчіться зупиняти негативні думки, спостерігайте за природою та будьте обізнані: віруси мають певний цикл життя, після чого зникають.
 9. Якщо ви не можете самостійно впоратися з панікою і тривогою, зверніться до спеціаліста (наперед переконайтеся в його кваліфікації), знайдіть свого спеціаліста.

Ситуація незрозуміла, напружена… Більшість на нервах… І на те є причини. Від тривалого спільного перебування в обмеженому просторі можуть з’являтись конфлікти з рідними, як їх уникати? Які рекомендації можете дати?

Якщо карантин став причиною конфліктів у сім’ї:

 • Дайте особистий простір собі і партнеру

Коли люди перебувають довго в одному приміщенні, цілком природньо, що вони починають одне одного дратувати. Необхідно давати простір, щоб людина могла побути наодинці. Не обов’язково все робити разом. Ви можете переглядати різні фільми, читати різні книги і спілкуватися з іншими людьми. Це нормально. Це не характеризує ваші стосунки як погані, навпаки – це ознака цілісних окремих особистостей.

 • Карантин не є приводом для вияснення стосунків, але привід задуматися про їх якість, якщо конфлікти відбуваються 24/7.

Довготривале  перебування в напруженій ситуації може стати лакмусовим папірцем для виявлення проблем більш глибоких, які приховані за побутовими негараздами.

 • Важливо зрозуміти, що ваші домашні не можуть читати ваші думки. Тому, якщо вам щось потрібно або щось турбує, скажіть про це. Поговоріть з ними. Поділіться своїми переживаннями і думками. Це допоможе зблизитися і краще порозумітися.
 • Якщо поряд з вами діти, будьте особливо уважні до них. Розмовляйте з ними. Пам’ятайте, що саме через світосприйняття батьків формується їхня довіра до світу, до Творця
 • Якщо поряд люди похилого віку, з ними також варто частіше обговорювати ситуацію і дати їм підтримку в можливості спілкуватися зі своїми друзями по телефону чи через відеозв’язок.

 Ситуацію з карантином вимушена. ЇЇ треба прийняти, адаптуватися до неї та навчитися оберігати себе силою духу і розуму.

     Давайте пам’ятати про основні у цій ситуації принципи надії:

 1. Так буде не завжди
 2. Окрім коронавірусу є багато інших цікавих і корисних речей, яким можна приділити увагу.

Період карантину – це прекрасна можливість налагодити контакт у першу чергу з собою, час для усвідомлення та ментального дорослішання.

Будьте уважні і чуйні до потреб ваших рідних. Для них і для вас це дуже важливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неврози, депресії, паніка: лікувальні поради від франківської лікарки-невролога

Публікація Пережити коронавірус: як здолати погані думки та чим зайнятись у вільний час запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.

Каранатин! Звучить страшно, але з усього треба черпати тільки позитив. Звичайно, після всього що відбувається важко буде залишитись у тому ж емоційному, моральному та фізичному стані що і до того, проте є певні секрети як цього досягти. За порадами ми звернулись до Світлани Стецюк- психолога, базового консультанта в методі позитивної психотерапії, консультанта Міжнародного Центру Психології […]

Публікація Пережити коронавірус: як здолати погані думки та чим зайнятись у вільний час запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.