Піст – це про їжу чи духовне? Історія від франківської студентки

Віряни досі у свідомості мають строгі приписи посту, особливо старше покоління. Вважається, що у цей проміжок часу треба прискіпливо ставитись до харчування, адже, за правилами, багато продуктів і страв вживати заборонено.

Тому старше покоління часом, зосереджуючись на питанні з їжею, менше розповідає молоді про духовне: сварки, образи, гнів. Але чи не головніше душевний спокій, аніж їжа?

Молодь, люди середнього віку пам’ятають про ті приписи, але чи дотримуються? Саме на це питання у сьогоднішньому матеріалі від WestNews відповість дев’ятнадцятирічна студентка з Івано-Франківська Марія.


Марія вірить в те, що піст допомагає очиститись та наблизитись до Бога. Дівчина каже: постити – важливо для кожного християнина. Щоправда, не всі це сприймають, як треба.

“Я також не сприймаю піст так, як це має бути. Не хочу звинувачувати своїх батьків, адже я навпаки дякую їм за те, що навчили та розказали не тільки про піст. Проте, уже у дорослому віці я зрозуміла, що мене більше контролювали за те, що я з’їла, аніж, наприклад, за сварки з сестрою… І це прикро.”

Зараз, розповідає дівчина, їй дуже просто відмовитися від м’яса, хоча спокуси є. Складніше дається відмова від соціальних мереж чи солодощів. Без цього, каже, справді важче.

“Інколи сама себе ловлю на тому, що мене совість більше мучить від того що з’їла, наприклад, молочні продукти в заборонені дні, ніж від того, що посварилась з чоловіком, чи вживала ненормативну лексику, чи тримала на когось образу.”

Марія пригадує, як батьки під час посту забороняли їй слухати музику, танцювати та веселитись.

“Якщо музика це те, що розслабляє мене, додає настрою і продуктивності, то чому ні? Інше діло, якщо це музика, через яку ти впадаєш в депресію. А танці? Якщо це спосіб розслабитись або це те, що я розвиваю як хобі, то як бути? Я розумію, наприклад, якщо напитися і з’являється бажання танцювати… От це заборонено у піст. Але чому тоді нам (дітям) не можна було слухати музику? Думаю на моїх батьків теж дуже впливало виховання. Якщо я хочу послухати музику зараз, то це мій бар’єр.”

Дівчина вірить, що піст дасть зрозуміти: речі від яких залежана – не такі вже і важливі, а прожити без них можливо. Приходить момент, коли ти починаєш керувати звичками, а не вони тобою.

Також обмеження дають можливість проаналізувати, чи варто повертатися до попередніх звичок та залежностей.

“Відмовившись від інстаграму, хоча це дуже важко, я нарешті домальовую свою картину по номерах, я частіше дзвоню до батьків і рідних. Я навіть знаю що мої бабусі та дідусі роблять протягом тижня, бо я уже маю час подзвонити. У мене з’являється більше ідей і бажань. Я зрозуміла, як я хочу використовувати саме інстаграм. Раніше я просто гортала сторіз або шукала тих чи інших людей, щоб поцікавитись як вони живуть… Я не хочу витрачати свій час, щоб дізнатись як живуть інші, чи що вони купують, як одягаються…. Я хочу бачити інстаграм як папку з ідеями. Це до прикладу.”

Саме під час посту дівчина роздумує, ким вона насправді хоче бути. Кожного разу вона доходить до висновку – після молитви та розмови з Богом справді знаходиться вихід з різних ситуацій.

“Коли я щиро прошу про допомогу вона приходить. Якщо мені дуже гірко чи боляче так, що важко говорити, стоячи на колінах в сльозах, в якийсь момент мені стає краще, відчувається спокій і розум яснішає, знаходиться вихід… Піст для мене це час для роздумів, час зрозуміти себе, зрозуміти ким ти хочеш бути із Богом чи сам по собі. Це період який змінює нас, якщо ми цього бажаємо.”

Марія впевнена – піст зміцнить її віру. Він для неї асоціюється з тишею та спокоєм, зокрема, і душевним. А поставлені обмеження допоможуть стати кращою.

“Піст має для мене велике значення, але моя біда в тому, що я розуміючи, як би мала себе поводити в піст, не дотримуюсь цього. Я стараюсь більше розмовляти з Богом – молитвою, читаючи Хресну Дорогу, інколи плачу, усвідомлюючи наскільки сильні муки пройшов Ісус. Дивуюсь, чому цей жаль не такий сильний після посту… Хочу, щоб саме в піст моя віра стала сильнішою, і непохитною після нього.”

Великий піст — це підготовка християн до найголовнішого свята — Пасхи, Воскресіння Христового. Це період внутрішнього духовного очищення та вдосконалення. Сенс посту — не в тому, щоб чогось не їсти, а у концентрації на головному в житті. Це допомагає зосередитися на внутрішньому світі: розібратися у цілях та цінностях, щиро покаятися та виправити свій шлях таким чином, щоб він вів до спасіння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатцям пропонують долучитися до створення великоднього кошика для самотніх пенсіонерів

Публікація Піст – це про їжу чи духовне? Історія від франківської студентки запозичена із ресурсу WestNews.

Віряни досі у свідомості мають строгі приписи посту, особливо старше покоління. Вважається, що у цей проміжок часу треба прискіпливо ставитись до харчування, адже, за правилами, багато продуктів і страв вживати заборонено. Тому старше покоління часом, зосереджуючись на питанні з їжею, менше розповідає молоді про духовне: сварки, образи, гнів. Але чи не головніше душевний спокій, аніж їжа? Молодь, люди середнього віку пам’ятають про ті приписи, але чи дотримуються? Саме на це питання у сьогоднішньому матеріалі від WestNews відповість дев’ятнадцятирічна студентка з Івано-Франківська Марія. Марія вірить в те, що піст допомагає очиститись та наблизитись до Бога. Дівчина каже: постити – важливо для кожного християнина. Щоправда, не всі це сприймають, як треба. “Я також не сприймаю піст так, як це має бути. Не […]

Публікація Піст – це про їжу чи духовне? Історія від франківської студентки запозичена із ресурсу WestNews.