П’ять років без Кузьми: найкращі кліпи, цитати та цікаві факти про легендарного українського артиста

Минає 5 років з дня смерті легендарного українського артиста та просто людини з великим щирим серцем, Андрія Кузьменка (псевдонім Кузьма). Його пісні – розважальні та смішні, є і філофофські та з глибоким змістом. Їх співає український народ, а слова, що спонукають замислитись, розібрано на цитати. Факти з життя українського співака підкреслюють те, що кожен з нас втратив хорошого друга.

Андрій Кузьменко (псевдонім Кузьма) – український співак, композитор, поет, письменник, телеведучий, продюсер, актор. Лідер гурту «Скрябін». Заслужений артист Автономної Республіки Крим. Народився 17 серпня 1968 року в Самборі Львівської області.

2 лютого 2015 року Кузьма після концерту у Кривому Розі поспішав до аеропорту. Вранішня слизька дорога стала для артиста смертельною. Близько 7:00 його джип “Toyota Sequoia” на великій швидкості зіткнувся з молоковозом. Винних в аварії так і не знайшли, а справу закрили.

У день смерті Кузьми в 23 містах України люди вийшли на акції пам’яті Скрябіна. Зокрема, на Майдані  зібралися більше двох тисяч людей, щоб вшанувати його пам’ять. На площах встановлювали портрети Кузьми, запалювали лампадки та приносили квіти.

Тож сьогодні, 2 лютого у день смерті Андрія Кузьменка, WestNews вирішив нагадати українцям про цю визначну особистість, людину, яка не боялася говорити чесно та відверто.

Пропонуємо Вам найкращі цитати та кліпи артиста, а також цікаві факти з його життя (за версією WestNews).

Топ-5 цікавих фактів про Кузьму

1. Андрій Кузьменко мріяв стати водієм сміттєвоза. Вважав, що це “романтично”.

2. Кузьма є автором гурту “Пающие трусы” та першим вчителем гурту “DZIDZIO”.

3. Вдома тримав автомат, аби у випадку нападу захистити родину від агресорів.

4. Написав книгу-автобіографію “Я, Побєда і Берлін”. Вона мала шалену популярність, кілька разів перевидавалася.

5. Першим поштовхом до захоплення музикою була пісня The Beatles Lady Madonna, яку Кузьма в 10 років почув, а потім зіграв на електрогітарі з фанери, яку сам же зібрав і розмалював.

Топ-5 цитат Скрябіна

Про політику:

“Я би хотів сказати всім нашим політикам, що я їх просто зневажаю і хочу, щоби вони або їхні потомки обов’язково відчули на своїй шкірі то, що відчувають мами тих пацанів, які не вернулися додому. І просто щоб вони знали, що кров тих хлопців — то є на ваших руках.”

Про людей:

“Моє головне джерело енергії – слухачі. Буває, виходиш на сцену зовсім розбитий, з високою температурою, а зал починає тобі підспівувати, причому тексти знає краще від мене, – хворобу як рукою знімає.”

“Люди! Гарного вам дня, хоча я навіть не знаю, що сьогодні — вівторок чи субота і пофіг, вбивайте хамство посмішкою.”

Про життя:

“Краще бути оптимістом, який нічого не знає, ніж загинатися і ростити собі горб від того, що навколо самi проблеми.”

 

“Якби нинішній Кузьма побачив тодішнього Кузьму, сказав би: «Хлопець, стисни зуби. Через двадцять років все буде — зашибісь!».”

Топ-5 найкращих кліпів Кузьми

“Мам”

“Кинули”

“Місця Щасливих Людей”

“Люди Як Кораблі”

“Скрябін – Старі фотографії”

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим запам’ятався Кузьма: друзі та колеги поділилися спогадами про музиканта

Публікація П’ять років без Кузьми: найкращі кліпи, цитати та цікаві факти про легендарного українського артиста запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.

Минає 5 років з дня смерті легендарного українського артиста та просто людини з великим щирим серцем, Андрія Кузьменка (псевдонім Кузьма). Його пісні – розважальні та смішні, є і філофофські та з глибоким змістом. Їх співає український народ, а слова, що спонукають замислитись, розібрано на цитати. Факти з життя українського співака підкреслюють те, що кожен з […]

Публікація П’ять років без Кузьми: найкращі кліпи, цитати та цікаві факти про легендарного українського артиста запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.