Носити чи не носити: філософія маскового режиму в умовах пандемії

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує носити маски, місцеві лікарі наполягають, лідери урядів і глави держав закликають їх одягати. До того ж іноді роблять це досить несподівано.

Джерело: 24 канал

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо наголосив, що носіння маски захищає інших більше, ніж вас самих. Особливо від дихання чи вологого говоріння, коли слина летить на тих, хто поряд.

Світові лідери закликали громадян носити маски

Сі Дзінь Пін – глава Китаю, звідки поширився COVID-19, сам вдягнув маску, щоб показати приклад для всіх громадян.

Згодом у засобах захисту почали з’являтись на публіці й інші світові лідери, пропагуючи людям нову реальність. В Америці навіть почалась публічна суперечка між тодішнім чинним президентом Дональдом Трампом і вже чинним Джо Байденом.

Сидячи в Овальному кабінеті за гарним столом, я думаю, чи вдягати маску на обличчя. Президенти, прем’єр-міністри, диктатори, королі, королеви – я не бачу це на собі,
– заявив Трамп.

Натомість Байден назвав колишнього очільника Білого Дому бовдуром. Адже президент має бути лідером, а не вести у прірву.

Трамп все ж вдягнув маску вже за кілька місяців. А Байден зняв її на власній інавгурації лише коли складав присягу.

Деякі очільники країн заперечували існування коронавірусу

Відзначився гучними запереченнями пандемії і самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Тут немає ніяких вірусів. От ти ж не помітила, що вони літають? Ось і я їх не бачу,
– звернувся він до журналістки.

А от дехто навіть аж занадто переживав, викликавши нервові смішки у мережі.

Путін у скафандрі

Тим часом захисна маска на обличчі, а часом у парі з рукавичками, стала негласним правилом дипломатії.

Скандали через відсутність масок у президентів

Поки на столичному гідропарку дюжина полісменів штрафувала хлопця в плавках, президент Володимир Зеленський разом з головним санітарним лікарем Віктором Ляшком знехтували у кафе своїми ж ухваленими правилами.

Зеленський тоді шукав спосіб як він юридично може бути оштрафованим, попри недоторканість. І вчинив правильно, аби не нажити собі більше іміджевих проблем.

Неабиякий скандал стався і у Франції. Президент Еммануель Макрон зняв маску і заявив, що задихається в ній.

Цей, ніби невинний вчинок, добряче розлютив французів. Експерти пояснюють це гнітючою атмосферою у суспільстві і більшими вимогами до посадовців усіх рівнів.

Для нас це дещо дивно, а для французів – дуже важливо. Оскільки ти президент, ми тебе вибрали. Через такі речі там одразу людина встає і йде, а в нас це вибачають,
– відзначив експерт з управління репутацією Борис Тизенгаузен.

Він наголосив, що в часи скрути за замовчуванням перші особи держави зобов’язані демонструвати приклад своїм громадянам. Це є справою загального добробуту країни. Тому нині деякі лідери навіть вакцинуються від проти COVID-19 у прямому ефірі.