Наука повернулася на Піп Іван. У високогір’ї встановили смарт датчик погоди (фото,відео)

Його встановили на даху будівлі Обсерваторії.  За результатами приладу науковцями буде прийнято рішення щодо визначення типу астрономічного телескопу, який університети встановлять в Обсерваторії на горі Піп Іван, пишуть Версії з посиланням на офіційний сайт ПНУ ім. В.Стефаника.

Обладнання належить Астрономічній обсерваторії Варшавського університету та передано українським партнерам Студіями Східної Європи Варшавського університету у безоплатне користування. Завданням смарт датчика погоди є аналіз клімату на вершині гори протягом наступних двох років.

У церемонії підписання протоколу передачі обладнання між ректором Прикарпатського університету Ігорем Цепендою та директором Студій Східної Європи Варшавського університету Яном Маліцьким взяли участь заступник міністра закордонних справ Республіки Польща Марцін Пшидач, в.о генерального консула Республіки Польща у Львові Катажина Солек, директор Центру європейських проектів Лешек Булер, директор департаменту територіальної співпраці Міністерства інвестицій і розвитку Польщі Рафал Балінський, перший заступник голови Івано-Франківської обласної Ради Василь Гладій, начальник Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький, голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк, науковці Прикарпатського та Варшавського університетів та команда Центру європейських проектів.

The post Наука повернулася на Піп Іван. У високогір’ї встановили смарт датчик погоди (фото,відео) appeared first on Версії | новини та розслідування.

27 липня, в рамках реалізації спільного проекту з відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван між Варшавським та Прикарпатським університетами, відбулася інсталяція наукового приладу – смарт датчика погоди Lufft WS800-UMB.

The post Наука повернулася на Піп Іван. У високогір’ї встановили смарт датчик погоди (фото,відео) appeared first on Версії | новини та розслідування.