На Тернопільщину «британський» штам COVID-19 завезли з Буковелю

60 % туристів курорту були іноземні туристи. Медики та епідеміологи пов’язують збільшення кількості інфікованих на коронавірус на Тернопільщини з появою так званого «британського» штаму, який занесли в область з курортів сусідньої Івано-Франківщини. Особливо з Буковелю.

Нагадаємо, на Тернопільщині виявили новий британський штам коронавірусу, який у рази заразніший та небезпечніший для дітей та молоді.

Коли в Україні ввели новий локдаун, а сусідні з Тернопільщиною Івано-Франківську, Закарпатську та Буковину повність «закрили», запровадивши червону зону, відомий курорт продовжив працювати. На початку січня на курорті навіть помітили президента Володимира Зеленського.

Вже після спалаху «британського» штаму ковіду, навіть в Офісі президента визнали, що його завезли іноземні турист.

«Близько 60% туристів «Буковелю» цьогоріч іноземці», – заявив заступник Офісу президента Кирило Тимошенко.

Дуже дивно пояснювали дозвіл на роботу курорту місцеві чиновники.

Для прикладу, перший заступник начальника Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Микола Сендецький пояснив, що у Буковелі дотримуються карантинного режиму, а маски заміняють шоломи.

«Всі, хто катається на Буковелі, мають захисні шоломи, тому ймовірність захворіти там зменшується у рази», – аргументував чиновник.

Як наслідок, захисні шоломи не помогли, по всій західній України почався новий спалах епідемії, багато людей важко захворіли. Для прикладу, на Івано-Франківщині та Львівщині переповнені лікарні, хворих розміщають у коридорах. Тепер «британський» штамм добрався й до Тернопільщини.

Незважаючи на те, що після нового спалаху «британського» штампу ковіду, Буковель все таки закрили, ситуація може змінитися. Юристи курорту активно працюють над новим дозволом на відновлення роботи Буковелю.

«Наразі над цією справою працюють наші юристи Згідно зі всіма законами, нормами та постановами Буковель мав і має право працювати», – зазначила прессекретарка Буковелю Віталія Васильчук.

За словами Васильчук, закриття курорту на карантин було “заполітизованим” рішенням, а місцеві мешканці, які живуть за рахунок туризму, терплять великі збитки.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

60 % туристів курорту були іноземні туристи. Медики та епідеміологи пов’язують збільшення кількості інфікованих на коронавірус на Тернопільщини з появою так званого «британського» штаму, який занесли в область з курортів сусідньої Івано-Франківщини. Особливо з Буковелю. Нагадаємо, на Тернопільщині виявили новий британський штам коронавірусу, який у рази заразніший та небезпечніший для дітей та молоді. Коли в […]