На Прикарпатті задовільняють лише третину скарг споживачів на неякісні продукти

За статистикою минулого року на Прикарпатті задовільнили лише трохи більше третини скарг споживачів на неякісні продукти або неналежні послуги.

15 березня відзначають Всесвітній день захисту прав споживача. Чи вміють прикарпатці відстоювати свої права? Чи знають, як правильно це робити?

WestNews розповідає, як домогтися правди, коли Вам продали неякісний товар або ж Вам надали невідповідну нормам послугу.

Якщо говорити мовою цифр, то у 2020-му році до управління захисту споживачів Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області надійшло 314 звернень, з них 12 було направлено до суду.

“З цих заяв задоволено у відсотковому еквіваленті приблизно 35%”. А все решта – це заяви, пов’язані із роз’яснювальною роботою або ж це не стосувалося компетенції даного управління. Такі звернення ми перенаправляємо до відповідної сфери відповідальності. І є багато такого, що треба людині ще допрацьовувати. Це пов’язане якраз із вимогами “Закону України про звернення громадян” і “Закону про основні засади державного нагляду”, – розповідає начальник управління захисту споживачів Олександр Грибик.

Найчастіше звернення прикарпатців пов’язані:

  • з невиконанням умов договору “купівлі-продажу” товару;
  • з виготовленням і монтажем металопластикових конструкцій;
  • з житлово-комунальними послугами.

Щодо забракованої продукції, то у 2020-му році невідповідності нормам виявили у 13-ох предметах (світильнику, ліхтарику, дитячих іграшках “Робокар Полі”, “Сонечко”, “Beyblade”, у дитячій рахівничці, у фені для волосся, у дитячому мікрофоні, шуруповерті ТМ “PRO-CRAFT”, подовжувачі “VIKO” 5 м., у кутошліфувальній машині ТМ “PRO-CRAFT” та у подовжувачі ТМ “Светоприбор”).

Щодо продуктів харчування, у 2020-му році прикарпатці подали 62 скарги. Від початку 2021 року таких заяв надійшло 16. Як правило, звернення стосувалися терміну придатності продуктів та невідповідності маркування.

“Це – молочні, м’ясні, консервовані продукти. Для прикладу, масло, у якому було виявлено жири рослинного походження. Було три звернення щодо неякісної продукції курячого філе та тушки”, – розповідає начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Іван Васьків.

За його словами, перевіряючи продукти відповідно до скарг громадян, не у всіх було виявлено невідовідності нормам.

У разі порушень прав споживача, громадяни повинні звертатися до управління захисту споживачів із скаргами таких зразків:

Громадяни також можуть звертатися за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Берегова 24, поштовий індекс 76019. Проте, у зв’язку із карантинними обмеженнями, можна подавати звернення у телефонному режимі: (0342)51-13-89, (0342)51-13-92, (0342)51-13-95.

Важливо знати, що, коли справа щодо захисту прав споживачів доходить до суду, всі фінансові збори сплачує держава. Тож не варто боятися, що судовий розгляд “влетить у копійку”, важливіше відстояли свої права споживача.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті здорожчали цукор, м’ясо та овочі

Публікація На Прикарпатті задовільняють лише третину скарг споживачів на неякісні продукти запозичена із ресурсу WestNews.

За статистикою минулого року на Прикарпатті задовільнили лише трохи більше третини скарг споживачів на неякісні продукти або неналежні послуги. 15 березня відзначають Всесвітній день захисту прав споживача. Чи вміють прикарпатці відстоювати свої права? Чи знають, як правильно це робити? WestNews розповідає, як домогтися правди, коли Вам продали неякісний товар або ж Вам надали невідповідну нормам послугу. Якщо говорити мовою цифр, то у 2020-му році до управління захисту споживачів Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області надійшло 314 звернень, з них 12 було направлено до суду. “З цих заяв задоволено у відсотковому еквіваленті приблизно 35%”. А все решта – це заяви, пов’язані із роз’яснювальною роботою або ж це не стосувалося компетенції даного управління. Такі звернення ми перенаправляємо до відповідної сфери відповідальності. І є багато […]

Публікація На Прикарпатті задовільняють лише третину скарг споживачів на неякісні продукти запозичена із ресурсу WestNews.