На Прикарпатті з’явились перші весняні “трюфелі” (фото)

На Прикарпатті з’явились перші весняні “трюфелі”

На Прикарпатті з’явились перші весняні “трюфелі”

Йдеться про гриби зморшки, які ще називають сушеребки, ковпачки, коцюрупки. За смаковими властивостями їх прирівнюють до трюфелів. Перед варінням ці гриби обов’язково вимочують 1,5 години у холодній воді, пишуть Версії з посиланням на Західний кур’єр.

Світлиною перших впольованих “трофеїв” поділився у мережі грибник Василь Мельничук,

“Перші пішли”, – підписав світлину грибник

Довідково:

На Прикарпатті ростуть зморшки на відкритих добре освітлених лісових галявинах,  на пасовищах, що біля лісів, де є вологі, але світлі місця. Ростуть зазвичай групами, «маскуючись» в торішній сухій траві.

Їх збирають навесні: від квітня до травня. Це невеличкі гриби з коричневою або світло-рудою шапочкою, що за формою нагадує конус. У шапочці — десятки складок, що виглядають як зморшки. Звідси й назва гриба — зморшок.

У нас зморшки вважаються умовно-їстівними, а за смаковими даними відносяться до грибів третьої категорії, хоча в Європі їх вважають делікатесними грибами. Перед вживанням зморшки обов’язково треба відварити, відвар злити і тільки потім їх можна відправляти в суп, смажити, тушкувати. Дуже смачні зморшки в тушкованому вигляді або в соусах. Наприклад, зморшки, тушковані із сметаною, можуть подаватися у якості окремої страви, а також використані в якості начинки для пиріжків.

“Карпатські трюфелі”

Зморшки не маринують й не солять, але їх сушать. Зморшки в їжу можна використовувати тільки через три місяці після сушки. Із сушених зморшків можна приготувати грибний порошок, який стане відмінним натуральним ароматизатором (приправою) для різних страв: супів, салатів, вареників.

У багатьох країнах світу до зморшків ставляться з великою пошаною, наприклад, в Америці їм надали статус «королів грибів». У США на банкеті, який влаштовується до відкриття щорічного з’їзду американських мікологів (фахівців з грибів), в меню обов’язково присутні відварні зморшки. З середини XIX століття німці і французи вирощують зморшки в старих садах і парках під яблунями.

За кордоном весняні гриби — справжній делікатес, який  за смаковими властивостями прирівнюють до трюфелів. Коштує кілограм зморшок від 150 доларів або від 100 євро за кілограм.

В Україні за кілограм зморшок просять 100-140 гривень. Та кілограмами на ринку, зазвичай, зморшки не продають, люди купляють приблизно десяток грибочків.

До речі, зморшки можна сплутати зі смертельно отруйним грибом строчком звичайним. Вони схожі. Й  недосвідчені грибники можуть набрати у кошик отрути. Тому, якщо ви не дуже добре  знаєтеся на лісових дарах, взагалі навіть не підходіть до весняних грибів, щоби бува не назбирати і не спожити отруту.

Строчок звичайний – отруйний гриб

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

На Прикарпатті з’явились перші весняні “трюфелі”

Йдеться про гриби зморшки, які ще називають сушеребки, ковпачки, коцюрупки. За смаковими властивостями їх прирівнюють до трюфелів. Перед варінням ці гриби обов’язково вимочують 1,5 години у холодній воді, пишуть Версії з посиланням на Західний кур’єр. Світлиною перших впольованих “трофеїв” поділився у мережі грибник Василь Мельничук, “Перші пішли”, – підписав світлину грибник Довідково: На Прикарпатті ростуть зморшки на […]