На Прикарпатті майстриня виготовляє рушники за мотивами народних пісень. ФОТО

У Селі Рунгури Печеніжинської громади на Прикарпатті проживає і творить унікальна самобутня майстриня, яка зберігає та відтворює традиції ткацтва, пише WestNews.

Майстриня Марія Стефак – єдина на Коломийщині авторка унікальних речей для ужиткового використання.

Шлях до майстерного ткацтва не був для неї легким – каже, що навіть пальці у неї були від незвички оббиті. Та п. Марія не здавалася. Все своє вміння вишивальниці жінка переклала на ткання. Кожен рядок хрестиків тепер у неї тканий. А ще родзинкою майстерності є рушники-пісні. Кожна смужка узору – рядок із пісні.

«Я створила багато нових узорів у ткацтві. Деякі з них відображають зміст українських народних пісень. Кожен орнамент відповідає рядочкові пісні. Мною були виткані творчі рушники за мотивами народних пісень “Ой, у лузі червона калина”, “Коли ви вмирали, вам дзвони не грали”, “Накрутили кучері дівчата”, а також на слова колядки “Темненька ніченька» – розповідає Марія Стефак.

А її першим учителем був 90-літній ткач з сусіднього села, який сорок років тому налаштував для неї ткацький верстат. З того часу Марія творить рушники, сорочки та верхній одяг, що повністю відтворюють народну ткацьку традицію.

Публікацію підготовлено в рамках проекту “52 способи життя в Карпатах: відродження традиційних культур праці”, що реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна на 2014-2020 роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ній всі знаки Всесвіту, – космацька майстриня про символіку писанок

Публікація На Прикарпатті майстриня виготовляє рушники за мотивами народних пісень. ФОТО запозичена із ресурсу WestNews.

У Селі Рунгури Печеніжинської громади на Прикарпатті проживає і творить унікальна самобутня майстриня, яка зберігає та відтворює традиції ткацтва, пише WestNews. Майстриня Марія Стефак – єдина на Коломийщині авторка унікальних речей для ужиткового використання. Шлях до майстерного ткацтва не був для неї легким – каже, що навіть пальці у неї були від незвички оббиті. Та п. Марія не здавалася. Все своє вміння вишивальниці жінка переклала на ткання. Кожен рядок хрестиків тепер у неї тканий. А ще родзинкою майстерності є рушники-пісні. Кожна смужка узору – рядок із пісні. «Я створила багато нових узорів у ткацтві. Деякі з них відображають зміст українських народних пісень. Кожен орнамент відповідає рядочкові пісні. Мною були виткані творчі рушники за мотивами народних пісень “Ой, у лузі червона […]

Публікація На Прикарпатті майстриня виготовляє рушники за мотивами народних пісень. ФОТО запозичена із ресурсу WestNews.