На Франківщині ведмедя врятували з туркомплексу та відвезли до реабілітаційного центру (відео)

На Прикарпатті ведмедя врятували з туркомплексу та відвезли до реабілітаційного центру

У тісному вольєрі тварина прожила 14 років.

На Прикарпатті зоозахисники забрали з туркомплексу бурого ведмедя, який роками був розвагою для відвідувачів. Клишоногого тримали у тісному вольєрі, і годували шкідливою їжею. Спецоперація порятунку 500-кілограмової тварини тривала понад десять годин, пишуть Версії з посиланням на ТСН

Щоб ведмідь Юра потрапив у нові умови, зоозахисники розгортають спецоперацію — морквою та хлібом приманюють ближче до грат, а ветеринар готує снодійне.

Поки Юрко ще має сили, намагається вийняти голку з тіла. Але, зрештою, засинає. Ветеринар оглядає його: зовні Юра виглядає відгодованим, але надмірна вага свідчить про шкідливий раціон і проблеми зі здоров’ям.

“Відбувається жирова дистрофія печінки, відмовляють нирки”, — пояснює ветеринар.  

Підняти клишоногого заледве можуть шестеро чоловіків. Ще більше зусиль йде, аби помістити ведмедя в клітку для транспортування. Вона маленька, але саме це убезпечить Юрка від травм під час перевезення.

У затісному вольєрі Юра прожив 14 років. Колись власник туристичного комплексу викупив його з зоопарку. На новому місці тварина розважала туристів.

“Основне порушення — це площа вольєра. Вона складає 120 квадратних метрів, а має бути не менше 200”, — говорить заступник голови Держекоінспекції Віктор Канцурак.

Але справжнього розголосу історія Юри набула, коли у мережу потрапило відео: туристи відверто глузують з нього.

На місце прибула комісія, ведмедя вирішили вилучити. Відвідувачі комплексу і зараз не розуміють, навіщо. Працівники туркомплексу взагалі твердять: відео, де туристи знущалися з Юри — замовне. Власник нині переконує: Юру віддає під тиском.

Нині зоозахисники перевіряють, чи законно чоловік купив клишоногого. Бо ж бурий ведмідь кваліфікується як зникаючий вид.

Спецоперація з порятунку ведмедя тривала понад 10 години. З Франківщини його привезли до Закарпаття, в реабілітаційний центр для ведмедів. Замість тісного вольєру для Юри тепер є 12 гектарів лісу. Ще місяць тварина буде на карантині у вольєрі. Одразу випускати ведмедя у ліс небезпечно.

Поки ж мандрівнику призначили аналізи, обстеження внутрішніх органів та дієту. Попередньо на реабілітацію Юрка піде щонайменше півроку.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

У тісному вольєрі тварина прожила 14 років. На Прикарпатті зоозахисники забрали з туркомплексу бурого ведмедя, який роками був розвагою для відвідувачів. Клишоногого тримали у тісному вольєрі, і годували шкідливою їжею. Спецоперація порятунку 500-кілограмової тварини тривала понад десять годин, пишуть Версії з посиланням на ТСН.  Щоб ведмідь Юра потрапив у нові умови, зоозахисники розгортають спецоперацію — […]