Мережа магазинів “АТБ”: секрети і “підводні течії”. ФОТО

“АТБ-маркет” – найбільша мережа України, що динамічно розвивається. На ринку – уже 27 років і протягом цього періоду відбулось багато змін.

Розпочалось все з того, що в 1993 році, магазини фірми “Агротехбізнес” поклали початок становленню мережі дискаунтерів “АТБ”. Головною “фішкою” є програма Дискаунтер – магазин з широким асортиментом товарів за оптовими цінами. “АТБ” стала першою мережею, яка розпочала впровадження системи самообслуговування в Україні, інформують на сайті магазину.

За чверть століття підприємство виросло у найбільшу роздрібну мережу національного масштабу.  Понад 1000 магазинів працють в 256 населених пунктах 22 областей  України. А це, на хвилинку, дає можливість знайти роботу, адже працювати в мережі маркетів зручно та легко, зазначають працівики.

Для франківчан мережа “АТБ” з’явилась досить несподівано: кілька років тому у всіх мікрорайонах міста розпочали ремонти у найбільших торгових залах, часто це були приміщення колишніх гастрономів, через що в уродженців СРСР сказалось враження повернення у минуле. Кажуть, що сіро-чорний стиль магазину повертає їх у добрі часи, проте асортимент з того часу справді змінився.

У чому полягає суть системи Дискаунтер?  Ті, хто бував закордоном, можуть провести паралель з Lidl або Aldi, але велика і позитивна відмінність у тому, що магазини тих відомих марок розташовані за містом і добратись до них не просто, а “АТБ” є у кожному дворі, що робить мережу доступною та такою, яка завжди “під рукою”: все як було колись з гастрономами.

Успіх компанія здобула в тому числі за виготовлення власних марок, це також створює певний “флешбек” у минуле: замість імпорту – великий асортимент товарів власного виробництва. Вони є у різних цінових сегментах, що дозволяє обирати згідно з власного бюджету. Це також є одною з найбільших відмінностей від західних колег:

  • Перший (високий) рівень: “De Luxe Foods & Goods Selected”, так маркують імпортні товари, їх компанія ввозить в країну самостійно;
  • Другий (середній) рівень: ТМ “Спецзамовлення “АТБ”,  “Своя лінія”;
  • Третій (низький) рівень:  “Розумний вибір”, товари цієї марки є найдешевшими;

Компанія “АТБ” активно розвиває власні торгові марки, наприклад, у тій чи іншій ціновий категорії асортимент товару значно розширюється, це дає можливість придбати все, що потрібно залишаючись у рамках обраної ТМ, а отже і у рамках бюджету. Саме це приваблює франківців робити покупки у даній мережі магазинів. Спостереження підтверджують, що задяки роботі з виробником напряму вдається контролювати ціни та особисто перевіряти якість товарів, а також ціни на 10% менші ніж у мережах-конкурентах.

У магазинах працє понад 50 тис. співробіників, легко пройти кар’єрною драбиною до вищого рівня, тут готові навчити та поділитись досвідом, це також нагадує модель, яка застосовувалась у радянські часи: сталість та повага до роботи – ось чим керуються в “АТБ”, адже кожен працівник є вагомим персонажем у ланці надання послуг.

Варто зазначити, що створили мережу 4-ро чоловіків з Дніпра, згодом у бізнесі їх залишилось троє: Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун. В одному з інтерв’ю вони зазначили, що найважчим для становлення “АТБ” був 2004 рік, кажуть, що незважаючи ні на що крокують далі розвиваючи свою власну справу.

Тетяна Колибаб’юк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську випікають найкорисніший та найсмачніший хліб

Публікація Мережа магазинів “АТБ”: секрети і “підводні течії”. ФОТО запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.

“АТБ-маркет” – найбільша мережа України, що динамічно розвивається. На ринку – уже 27 років і протягом цього періоду відбулось багато змін. Розпочалось все з того, що в 1993 році, магазини фірми “Агротехбізнес” поклали початок становленню мережі дискаунтерів “АТБ”. Головною “фішкою” є програма Дискаунтер – магазин з широким асортиментом товарів за оптовими цінами. “АТБ” стала першою мережею, яка […]

Публікація Мережа магазинів “АТБ”: секрети і “підводні течії”. ФОТО запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.