Людська піраміда та автентичні гаївки: як проходило святкування Великодня на Снятинщині (фото)

В селі Белелуя зберегли стародавній звичай – водити великодні гаївки. Цьогоріч у світлий день Христового Воскресіння біля церкви Успення Пресвятої Богородиці зібралися діти та дорослі. Місцеві жителі на чолі з Михайлом Герлібом з благословення отця Івана Курилюка співали гаївки та великодні пісні довкола храму, – розповідає у соцмережі Iryna Chovhan.

В повітрі панувала тепла атмосфера. Здавалося, що навіть дощ перестав падати через щирий спів парафіян. Посмішки на вустах дітей, танці та пісні, урочисте звучання дзвону у дзвіниці подарували присутнім чудовий настрій та незбутні емоції.

Особливо усім сподобалася «вежа», як її ще називають «піраміда» або «дзвін» у кілька «колін», яку чоловіки побудували на траві, стаючи один одному на плечі в кілька рядів. Колись така конструкція була демонстрацією вправності сили, виявом гідності та сміливості для молодих юнаків.

На церковному подвір’ї зустрілися представники різних поколінь: від малого до великого. Прийшла подивитися на дійство і старожителька Тимчук Ганна, якій 91 рік. Пані розповіла, що колись на гаївки приходило значно більше людей, але радіє вона з того, що цей звичай у Белелуї продовжується і надалі.

Тож ми, українці, повинні зберігати і примножувати звичаї та традиції рідного краю, адже це наша історія, наше багатство, наша культура, яку ми маємо зберегти для наступних поколінь. Шануймо свої культурні надбання, і нехай з року в рік лунає великодня гаївка!

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

В селі Белелуя зберегли стародавній звичай – водити великодні гаївки. Цьогоріч у світлий день Христового Воскресіння біля церкви Успення Пресвятої Богородиці зібралися діти та дорослі. Місцеві жителі на чолі з Михайлом Герлібом з благословення отця Івана Курилюка співали гаївки та великодні пісні довкола храму, – розповідає у соцмережі Iryna Chovhan. В повітрі панувала тепла атмосфера. […]