Літній відпочинок: як можна порелаксувати на Косівщині

Шешори — cрібний курорт Гуцульщини | КАРПАТИ.ЛАЙФ

Річка Рибниця бере свій початок від двох потоків, що стікають з-під схилів Ігреця та Писаного Каменя, на висоті близько 800 м н. р. м. Її довжина становить 54 км, площа басейну — 276 кв. км. Швидкість течії коливається в межах 0,5–1 м/сек, пише портал Гуцулія.

Рибниця є правою притокою річки Прут. У гірській частині долина річки вузька, з високими, стрімкими берегами, вкритими різноманітною рослинністю. У нижній течії долина річки розширюється.

Обабіч річки впродовж її течії відкриваються захоплюючі види на хребти Плоский, Стручків, Буковець Ріцький, Сокільський, Брусний, Каменистий, Хоминський, впоперек яких річка пробила собі русло.

На всій гірській ділянці Рибниці знаходяться численні пороги-водоспади гуки, які є геологічною пам’яткою природи місцевого значення. Вони розташовані на південно-західній околиці Косова, між горами Острий та Стіжки.

Гуки є улюбленим місцем відпочинку місцевих жителів та туристів, які приїжджають з різних куточків України та закордону. Саме на водоспадах завдяки сильним струменям джерельно чистої води можна проводити цілющий масаж всього тіла.

Значний інтерес становлять геологічні відслонення на берегах річки, зокрема урвище хребта Каменистого біля с. Город, який є добре збереженим та цінним у науковому відношенні природним комплексом.

На берегах багата берегова рослинність: шавлія кільчаста, ожина сиза, материнка звичайна, самосил гайовий, м’ята довголиста, плакун верболистий, кущі верб тритичинкової та пурпурової, тощо. Режим Рибниці типово карпатський, в ній водиться королівська риба форель.

Над річкою Рибницею в Косові знаходяться бази відпочинку, санаторії, готелі, а також велика кількість приватних садиб, які цілий рік готові приймати відпочивальників.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Однією з найбільших водних артерій Косівщини є річка Рибниця, яка оголошена заповідною. Вона становить велику цінність, як джерело чистої води і відіграє значну рекреаційну роль у житті краю.