“Кожна країна має своїх героїв”, – Марцінків про протест Польщі й Ізраїлю проти пам’ятника Шухевичу

Результат пошуку зображень за запитом

Проте Посли Польщі та Ізраїлю в Україні висловили протест через відкриття в Івано-Франківську пам’ятника головнокомандувачу УПА. Дипломати висловлюють протест з приводу того, що міський голова Руслан Марцінків у своїй промові назвав Шухевича “великою особистістю” у присутності школярів.

“Цим листом ми висловлюємо протест у зв’язку з вашим рішенням і хочемо нагадати дітям Івано-Франківська, їхнім батьками, бабусям та дідусям, що Роман Шухевич несе особисту відповідальність за те, що забрав життя тисяч їм подібних – кулями, пожежами, зґвалтуваннями, тортурами та іншими звірячими методами – лише тому, що вони молилися Богу польською чи івритом”, – заявили посли.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків відповів на це звернення на особистій сторінці у соціальній мережі Фейсбук. Він зазначив, що кожна країна має свою історію та своїх героїв, пишуть Версії з посиланням на  Галку.

“Ми шануємо своїх героїв та пам’ятаємо те, що вони зробили для нашої країни. Але ми також поважаємо й інші країни та шануємо нашу дружбу. У нас різне минуле, часом болюче. Ми маємо різні погляди на історичні події та постаті, адже історія кожної країни унікальна. Але ми разом йдемо у майбутнє, пліч-о-пліч. У нас спільні погляди та ми хочемо бачити наші країни вільними та демократичними. Минуле не повинно впливати на теперішнє чи тим більше, псувати майбутнє. Вважаю, що кожна нація має право вшановувати та пам’ятати тих, хто поклав життя за її становлення”, – йдеться у дописі.

The post “Кожна країна має своїх героїв”, – Марцінків про протест Польщі й Ізраїлю проти пам’ятника Шухевичу appeared first on Версії | новини та розслідування.

Як інформувалося” раніше, 23 травня в Івано-Франківську відкрили пам’ятник Роману Шухевичу .

The post “Кожна країна має своїх героїв”, – Марцінків про протест Польщі й Ізраїлю проти пам’ятника Шухевичу appeared first on Версії | новини та розслідування.