Кіно на мобільний: до Дня міста презентують фільм про історію Франківська від дітей

20-хвилинний фільм “Легенди нашого міста очима дітей” презентують в Івано-Франківську до річниці заснування Івано-Франківська 7 травня, пише WestNews.

Головними героями фільму стали діти, які і розповідають для своїх однолітків про історію Івано-Франківська. А джерелом вигаданих та невигаданих історій стали легенди, зібрані краєзнавцем і журналістом Іваном Бондаревим.

“Переважно, це – історії, які я почув від когось, є спогади, але не все це вигадки, бо джерела підтверджують деякі розповіді, наприклад, є достовірні кумедні випадки, побутові анекдоти, – розповів Суспільному Карпати Іван Бондарев. – Є поняття “аберація близькості”, тобто, що ближча до нас подія, то більше про неї інформації й тим значимішою вона вважається, тому багато легенд є з XIX-XX століття, коли вже були газети, фото, мемуари. Але, як на мене, найцікавіший період – це XVII-XVIII століття, бо там і відьом спалювали, і величезні скарби знаходили, і перевертні по єврейському цвинтарю бігали”.

Фільм є ідеєю двох людей: завідувачки сектору з основних видів діяльності Міського Народного дому, художньої керівниці НД “Княгинин” Любові Терлецької, яка є авторкою сценарію, та керівниці клубу обдарованих дітей обласної “Просвіти” Руслани Денеги, яка власне і знімала кіно на телефон.

Знімали фільм в Івано-Франківську на 17-ти локаціях. Участь у зйомках взяло 16 дітей. Наймолодшій учасниці 6 років, найстаршій – 12.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, як в Івано-Франківську відзначатимуть день міста

Публікація Кіно на мобільний: до Дня міста презентують фільм про історію Франківська від дітей запозичена із ресурсу WestNews.

20-хвилинний фільм “Легенди нашого міста очима дітей” презентують в Івано-Франківську до річниці заснування Івано-Франківська 7 травня, пише WestNews. Головними героями фільму стали діти, які і розповідають для своїх однолітків про історію Івано-Франківська. А джерелом вигаданих та невигаданих історій стали легенди, зібрані краєзнавцем і журналістом Іваном Бондаревим. “Переважно, це – історії, які я почув від когось, є спогади, але не все це вигадки, бо джерела підтверджують деякі розповіді, наприклад, є достовірні кумедні випадки, побутові анекдоти, – розповів Суспільному Карпати Іван Бондарев. – Є поняття “аберація близькості”, тобто, що ближча до нас подія, то більше про неї інформації й тим значимішою вона вважається, тому багато легенд є з XIX-XX століття, коли вже були газети, фото, мемуари. Але, як на мене, найцікавіший період – […]

Публікація Кіно на мобільний: до Дня міста презентують фільм про історію Франківська від дітей запозичена із ресурсу WestNews.